У Запоріжжі призупинили резонансне будівництво через накладання судом арешту: що сталося

Поділитися:

Шевченківський районний суд Запоріжжя призупинив будівництво торгового центру на вулиці Іванова поряд з водонапірною баштою ХХ сторіччя. Забудовник подав апеляцію на рішення.

Про це повідомляє прокуратура Запорізької області.

Раніше забудувник заявляв, що не має наміру зносити башта та хоче зробити її частиною нового ТЦ.

Ділянку землі, де розміщено водонапірну башту по вулиці Іванова, було передано в оренду на 19 років фірмі «Січ-Інвестбуд».  Вона мала намір звести на території торговий центр. Будівництво викликало обурення у окремих мешканців Запоріжжя  – люди вважали, що забудовник має намір зруйнувати автентичну башту.

На момент початку робіт жодного спеціального статусу будівля не мала, одна окремі містяни ініціювали надання башті пам’ятникоохоронного статусу. У зв’язку з цим прокуратура подала клопотання про призупинення будівництва.

«Наразі розпочата та триває процедура надання водонапірній башті  пам’яткоохоронного статусу Комунальним закладом  «Центр охорони культурної спадщини», – йдеться у повідомленні прокуратури. – З  метою уникнення пошкодження чи руйнування водонапірної башти, процесуальним прокурором підготовлено клопотання про накладення на неї арешту та заборону вчиняти певні дії».

Ухвалою судді Шевченківського районного суду було задоволено клопотання, на водонапірну башту накладено арешт, а забудовнику чи іншим фізичним або юридичним особам заборонено пошкоджувати та знищувати водонапірну башту.  У тому числі здійснювати підготовчі будівельні роботи на вказаній земельній ділянці, – зазначають у прокуратурі.