Запорізький завод Коломойського через Конституційний суд обмежив повноваження НАБУ, які дозволяли зупиняти корупційні схеми ще на етапі слідства

Поділитися:

На вимогу АТ “Запорізький завод феросплавів” Конституційний суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”, яка дозволяла НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

Відповідне рішення було ухвалене за конституційною скаргою АТ “Запорізький завод феросплавів” під час закритої частини пленарного засідання Другого сенату КС, повідомляє “Економічна правда”.

Відповідне провадження КСУ відкрив у жовтні 2018 року за скаргою акціонерного товариства “Запорізький завод феросплавів” – підприємства, що контролюється групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Там вважали неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод — це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.

Загалом за 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн. Серед скасованих контрактів – угода між заводом та «Запоріжжяобленерго» на близько 170 мільйонів гривень

Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування.

Читайте також: 

• Історія ЗТМК: як Фірташ приватизував, САП повертала, обленерго страждав, а суд денаціоналізував

• Суд виправдав директора ЗТМК по справі нецільового використання півмільярда інвестиційних коштів

• СБУ квапить ЗАЕС із купівлею запчастин у «прокладок» – ЗМІ (документ)