У Запоріжжі в рамках проєкту “Озеленення України” висадять 150 тисяч дерев за один день

Поділитися:

Запоріжці долучаться до  акції ” 1 млн. дерев за 24 години”.

Про це розповіли організатори вчора, 30 вересня, під час круглого столу, передає “Гетьман”.

Так, всеукраїнська акція пройде 17 жовтня. Планується висадити садженці дерев у Хортицькому, Вознесенівському, Олександрівському, Комунарському та Шевченківському районах. В цілому буде 14 локацій, по дві в кожному районі. Одна буде центральною, де планується також проводити розважальні заходи. За словами організаторів загалом  висадять 150 тис. дерев. Одночасно дерева будуть висаджувати в інших містах України, і встановлять загальнонаціаональний рекорд.

Мета проекту – звернути увагу людей на екосистему України. Наразі на місцевому рівні акцію підтримало 20 громадскьких організацій.

“Акція «1 000 000 дерев за 24 години» має об’єднати українців однією спільною метою – вплинути на екологічну ситуацію своєї країни. Ми хочемо показати, що українці можуть багато чого робити разом і покращувати своє життя”, – зазначила  директор благодійного фонду «Соціальні ініціативи бізнесу», співорганізатор проекту «Озеленення України» в Запорізькій області »Світлана Ванюхина.

За словами координатора “Озеленення України” у Запорізькій області Бориса Шестапалова, проєк націлений на те, щоб показати людям, як легко можно покращити своє життя завдяки власним силам. До акції можуть долучитися  всі бажаючі і висади деревце, підтримавши ідею озеленення.

Також акцію підтримала громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій ». Ця організація об’єднує активних і небайдужих людей, які люблять своє місто і хочуть зробити його ще більш комфортним, розвиненим і насиченим цікавими подіями.

“Вся філософія «Платформи спільних дій» в тому, що потрібно об’єднуватися в творчих правильних проєктах, що змінюють життя Запоріжжя, області та кожного жителя. Такий проєкт, як «Озеленення України», коли весь світ об’єднується навколо того, щоб зробити нашу планету чистіше і краще, точно не міг пройти повз нас. Мета цієї акції не тільки в тому, щоб посадити дерева, а щоб у кожного дерева був свій господар. А коли ми відповідаємо за те, що робимо, це завжди виходить краще. Для нас 17 жовтня – важливий день. Ми його дуже чекаємо усією нашою командою. Ми завжди підтримуємо і готові підтримувати такі заходи”, – розповіла директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій »Ірайсат Магомедаліева.

Зазначається, У Запорізькій області на даний момент є вже вісім локацій – в Приморську, Енергодарі, Шіроківській громаді і т.д. А в селі Терсянка планують висадити цілий ліс. Породи дерев для висадки на кожній локації допомагає підібрати фахівець. В результаті акції, кожна область повинна буде висадити близько 150 тис. саджанців.

Крім того, всіх бажаючих запрошують долучитися до флешмобу: зробити фото із самостійно висадженим садженцем і опублікувати у соцмережах, додаючи офіційні хештеги проєкту #ОзелененняУкраїни #ОзелененняУкраїниЗапоріжжя #GreeningUkraine.