Запорізький проект може допомогти вирішити транспортні проблеми, що виникли через карантин

Поділитися:

Сервіс “ПоПути”, розроблений командою запорізьких ентузіастів, може допомогти вирішити транспортні проблеми, які виникли через обмеження для громадського транспорту, пов’язані з карантином. Він працює як локальний БлаБлаКар – на сайті чи за допомогою бота у месенджері необхідно знайти потрібний маршрут та домовитися з водієм. Вартість поїздки часто менша, ніж у маршрутках. Про переваги “ПоПуті” під час карантину “Гетьману” розповів засновник проекту Валерій Кузьменко.

 

Засновником проекту «ПоПути» Валерій Кузьменко

Що таке “ПоПути”

Загалом, “ПоПути” це сервіс пошуку попутників у межах міста. Водії створюють на сайті заявку, де вказують маршрут, кількість вільних місць та вартість поїздки. На створення сервісу авторів ідеї надихнули чати у месенджерах для пошуку попутників. 

Проте, за словами Валерія Кузьменка, у чатах інформація оновлювалася дуже хаотично, було складно знаходити необхідні маршрути. Так, з’явилася ідея перевести пошук у формат сайту. У тестовому режимі сайт для пошуку попутників запустили у січні 2019 року. Також зараз працює телеграм-бот, який допомагає у комунікації водіїв та пасажирів, присилає сповіщення про поїздки.

Хоч на старті сайт і був не надто активний, його скоріше використовували для збору першої реакції людей на ідею, 99% відгуків були позитивними. Згодом, команда вирішила створити мобільний додаток для пошуку попутників, наразі його ще розробляють.

Чому сервіс краще таксі та громадського транспорту

Валерій Кузьменко говорить, що його сервіс кращий від громадського транспорту, у першу чергу, тому, що не треба стояти на зупинках в чергах та їхати з купою інших людей в салоні маршрутки чи іншого громадського транспорту.

Поїздка удвох-утрьох набагато безпечніша, ніж 10 осіб у громадському транспорті. Але, якщо чесно, то сумніваюся, що правила “до 10 осіб” будуть дотримуватися сумлінно, через це ризики будуть набагато більші, – говорить Кузьменко.

За його словами, таксі в таких умовах, загалом, набагато безпечніше, але водій таксі всеодно за день контактує з дуже великою кількістю пасажирів, що теж вносить певні додаткові ризики. Ну, і звичайно, ціна поїздки у нас це великий плюс в порівнянні зі звичайним таксі.

Крім того, Валерій Кузьменко зазначає, що робить великий акцент на безпеці в умовах карантину. ”Закликаємо всіх водіїв і пасажирів користуватися масками та іншими засобами особистого захисту, окремо просимо водіїв проводити періодично дезінфекції елементів салону”, – зазначає засновник проекту.

Чи з’явиться сервіс за межами Запоріжжя

Масшатабуватися до загальноукраїнського рівня “ПоПуті” планував ще до початку карантину. До прикладу, певний час у тестовому режимі проект працював у Дніпрі. Однак, за нових умов проект може розгорнутися на всю країну швидше – якщо буде запит через проблеми з громадським транспортом.

За його словами з 16 березня почався приріст відвідувачів на сайті, але поки що великого сплеску активності немає. Кузьменко припускає, що можливо це через те, що люди не знають про доступну і безпечну альтернативу громадському транспорту. У той же час, він говорить, що розгорнутися на всю Україну сервіс може буквально за кілька днів.

“Це питання декількох днів! Ми докладемо максимум зусиль, щоб допомогти якомога швидше розвернутися до масштабів країни”, – говорить Валерій Кузьменко.

Читайте також:

• SkyUp закриє внутрішні рейси на 8 днів: що робити з квитками

• У нардепа Сергія Шахова підтвердили коронавірус

• Апарати, які необхідні під час епідемії коронавірусу, в Україні раніше купляли з корупційною “націнкою”