У Запорізькій області фермери перекрили трасу: протестують проти ринку землі (фото)

Поділитися:

11 листопада у Запорізькій області неподалік села Новобогданівка близько 300 фермерів заблокували трасу Харків-Сімферополь. Вони протестують проти проведення земельної реформи та ринку землі.

Про це пише “Радіо свобода”.

«Протестуємо проти введення ринку землі тільки тому, що розуміємо, що доступу до цього ринку українські аграрії, ані малі, ані середні не отримають. Законопроєкт передбачає до 250 тисяч гектарів в одні руки, що передбачає продаж державної землі, що не робить жодна країна цивілізована світу. Всі держави аграрні тільки накопичують державний земельний банк, а наша державна хоче розпродати…Іноземний капітал навіть через від’ємний відсоток отримає кошти, а у нас кредити – під 21 %. Якщо ми навіть отримаємо їх під 8-10%, то ми все одно не будемо конкурентоспроможні», – розповів голова обласної організації Аграрного союзу України Анатолій Тиховод.

Як повідомили Радіо Свобода організатори, занепокоєння протестувальників також викликає потенційна корупційна складова, яка може виникнути при запровадженні ринку землі, та можливий продаж ділянок землі, що перебувають у довготривалій оренді фермерів та вже обробляються ними.

«Ми не можемо отримати землю в оренду, а ті, хто дав хабаря, має доступ до Держгеокадастру, отримують землю в оренду. Доки Україна не переможе на Сході, доки України не переможе корупцію, доки Україна не відшліфує все законодавство, надавати право купівлі земельних ділянок пайовиків має право тільки громада або сільська рада для того, щоб не порушувати стале землекористування», – додав Тиховод.

Читайте також:

• Державні сільгоспземлі інвентаризують до кінця року – Держгеокадастр

• Китайський мільярдер Джек Ма сказав, які чотири складові має розвивати Україна

• В Україні касові апарати будуть обов’язкові навіть для “безготівкових” ФОПів, серед них і ІТ