Рада підтримала закон про ринок землі у другому читанні – “За” 259 народних депутатів

Поділитися:

На позачерговому засіданні Верховної Ради, яке розпочалося 30 березня о 16.30, нардепи у другому читанні проголосували закон про земельну реформу, яка, серед іншого, передбачає відкриття ринку землі. “За” свої голоси віддали 259 народних депутатів. Саме голосування за закон відбулося 0 00.43 годині 31 березння.

Про це пише “Гетьман” з посиланням на трансляцію засідання.

Після першого читання закону, яке відбулося ще 13 листопада 2019 році, депутати розглянули 4018 правок. Основні зміни такі:

У перші два роки буде діяти обмеження на покупку землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як передбачено нинішнім проєктом.

З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Також в перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

“Антиколомойський” закон разом з законом про ринок землі є вимогою МВФ для надання Україні чергового траншу, без цього запозичення країні може загрожувати дефолт.

Читайте також:

• Антивірусна “колаборація” Зеленського та олігархів: реальна допомога чи шлях до двовладдя

• “Фактично, економіку взяли і “на всіх парах зупинили”, – голова асоціації власників МСБ про карантин для бізнесу та пільги від Уряду

• “Інакше – дефолт”: чи справді через відсутність ринку землі Україна може стати неплатоспроможною