У Запорізькій області грабують фермерів: вони обіцяють озброїтися

Поділитися:

У Запорізькій області зросла кількість нападів на фермерів та представників сільського господарства з метою пограбування. У випадку відсутності реакції та нових випадків розбоїв аграрії погрожують створенням озброєних загонів самооборони.

Про це стало відомо на нараді голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, щодо випадків розбійних нападів на фермерів Запорізької області, повідомляє “Гетьман”.

Зокрема, голова комісії агропромислового комплексу Запорізької обласної ради Катерина Луценко зазначила, що почастішали випадки нападів та погроз на керівників аграрних підприємств. Вони відбуваються, як тільки реалізується продукція та фермери отримують на руки готівку. Грабіжники вриваються у помешкання аграріїв, б’ють та катують для заволодіння коштами. За словами Катерини Луценко, після одного з таких нападів у Василівці, бізнесмен, який працював у аграрній сфері потрапив до реанімації.

Крім того, представники аграрного бізнесу висловлюють побоювання, що після початку збору врожаю може різко зрости кількість розбійних нападів.

У свою чергу силовики зазначають, що розбої здійснює не місцевий криміналітет, а угрупування, які прибувають з інших областей за наводкою. Також співробітники поліції відзначають, що зростання кількості нападів може бути пов’язане з виходом на волю ув’язнених за подібні злочини у 90-х. Про це, серед іншого, говорить «почерк» злочинців – застосування для катувань прасок та інших електроприборів.

Також представник поліції на нараді заявив, що фермери не піклуються про свою безпеку – не встановлюють камери спостереження, сигналізації чи тривожні кнопки. Крім того, під час розслідування фактів нападу на підприємствах відсутня інформація про співробітників. За словами силовиків, серед найнятих на сезонні роботи можуть бути особи у розшуку чи раніше засуджені, які можуть давати наводки грабіжникам.

У той же час, представники аграрної сфери зауважили, що вони платять податки та хочуть бути захищеними. Якщо не буде проведена робота, щодо попередження нападів та відсутності результатів розслідувань, фермери погрожують тисячними акціями протестів. У крайніх випадках обіцяють озброюватися вогнепальною зброєю та організовувати загони самооборони.