У Запорізькій області не можуть заборонити нещепленим дітям ходити до школи – директорка Департаменту освіти і науки ОДА

Поділитися:

Керівництво шкіл не має законодавчої бази для недопуску нещеплених дітей до навчання, а інформація про вакцинацію є конфіденційною і може бути відома тільки лікарям.

Про це директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова повідомила під час пресконференції, що відбулася за результатами наради з питання допуску дітей на уроки, які мають порушений графік щеплень.

Батьки обурені тим, що лікарі нині не беруть на себе відповідальність за наслідки щеплень. Навпаки, згоду надають саме батьки, які цим беруть відповідальність на себе. Тим часом, деякі керівники закладів освіти з початком нового навчального року вимагають від батьків документи, які не зазначені як необхідні у законодавстві. Зокрема, йдеться про довідку про проведення профілактичних щеплень. Тим самим директори шкіл не дають дитині можливості реалізувати своє право на освіту, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у повідомленні зазначають, що керівники навчальних закладів не можуть заборонити дітям відвідувати заклади освіти. Так само не можуть вони і змусити батьків перевести дитину на індивідуальну форму освіти чи відрахувати її. Тож рішення про зарахування учня прийматиме тільки керівник закладу освіти в індивідуальному порядку.

Читайте також:

• Чому для майбутніх запорізьких електробусів треба купити наклейки за 100 тисяч

• Поліцію Запорізької області може очолити начальник ГУНП Сумщини

• Улюблене мистецтво: майстер із Запоріжжя розповіла, як і чому покинула роботу фінансиста і створила власний бренд