У Запорізькій області скоротилися обсяги капітальних інвестицій у порівнянні з минулим роком

Поділитися:

У січні–березні 2019 року підприємства та організації Запорізької області загалом освоїли 2,4 мільярди гривень капітальних інвестицій. Вказана сума на 9,3% менше обсягу капітальних інвестицій за відповідний період 2018 року.

Про це повідомляє Головне управління статистики у Запорізькій області.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій були власні кошти підприємств та організацій – вони склали 84,5% загального обсягу. За рахунок державного та місцевих бюджетів освоєно 12,0% капітальних інвестицій. Частка запозичених коштів за рахунок кредитів банків та інших позик становила 1,9%.

96,3% загального обсягу коштів було вкладено у матеріальні активи, з яких у машини, обладнання та інвентар і транспортні засоби – 62,0%, у будівлі та споруди – 27,6%. У нематеріальні активи вкладено 3,7% загального обсягу капітальних інвестицій.

Крім того, 341,1 мільйона гривень було спрямовано на капітальний ремонт активів.

Серед видів економічної діяльності найбільшу частку капітальних інвестицій (64,0%) освоєно підприємствами промислових видів діяльності, з яких підприємствами переробної промисловості – 50,5%, добувної промисловості та розроблення кар’єрів – 6,7%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 6,1%.

Підприємствами сільського, лісового та рибного господарства освоєно 204,9 млн.грн капітальних інвестицій, або 8,5% загального обсягу.

Читайте також: 

• Будівництво сміттєпереробного заводу у Запоріжжі: створено робочу групу для переговорів з інвесторами

• Експерти дослідять можливості залучення приватних інвестицій до запорізького аеропорту

• Міжнародні донори можуть профінансувати у Запоріжжі проект з переробки мулу на очисних спорудах: дадуть кредит та грант