Міжнародні донори можуть профінансувати у Запоріжжі проект з переробки мулу на очисних спорудах: дадуть кредит та грант

Поділитися:

У Запоріжжі міська влада планує реалізувати проект з переробки мулу на очисних спорудах ЦОС №1 та ЦОС №2 за рахунок кредиту від фінансової корпорації Nordik Environment Finance Corporation (NEFCO) та гранту від програми уряду Данії Danida Business Finance (DBF). Загальний обсяг фінансування проекту планується на рівні 10-12 мільйонів євро.

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.

Міська рада уже провела робочу зустріч з представниками потенційних інвесторів та розробниками техніко-економічного обґрунтування проекту.

На своїй сторінці у Facebook міський голова Запоріжжя Володимир Буряк повідомив, що проект реалізуватимуть на основі меморандуму з питань підготовки та впровадження інвестиційних проектів КП «Водоканал», який був підписаний у червні минулого року з корпорацією NEFCO та данською програмою Danida.

Реалізацію проекту з переробки мулу на очисних станціях потребує фінансування у розмірі 10-12 мільйонів  євро.  65% від загальної вартості мають скласти складають кредитні кошти Nordik Environment Finance Corporation, а 35% – грошовий грант Danida Business Finance.

– За рахунок власних коштів КП «Водоканал» виконує роботи з відновлення існуючих мулових карт, які використовуються на ЦОС №1. Але повністю проблему це не вирішує. Саме тому питання продовження реконструкції Центральних очисних споруд є одним з найбільш актуальних, – відзначив Володимир Буряк.

Першим етапом впровадження проекту стане розробка техніко-економічного обґрунтування. Його виконає данська компанія COWI, яку обрали інвестори.

Від підготовлених нами документів залежатиме остаточне рішення про виділення коштів на проект. Важливим для нас буде участь представників КП «Водоканал», адже це дозволить нам презентувати найкраще підготовлену документацію, – наголосив директор проекту компанії COWI Карстен Вест-Хансен.

Читайте також: 

• Японська міжнародна компанія розглядає можливості будівництва сміттєпереробного заводу у Запорізькій області

• Запорізька енергетична компанія розповіла, які роботи виконує на будівництві зернового терміналу «Нібулон»

• Запорізька область експортує до ЄС лише 26% своєї продукції: цей показник нижчий ніж у 2017 (інфографіка)