Україна хоче від МВФ 10 мільярдів: 5,5 по трирічній програмі та 4,5 для подолання коронавірусу

Поділитися:

Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду збільшене фінансування до 10 мільярдів доларів, яке буде включати в себе 5,5 мільярдів доларів по трирічній програмі та 4,5 мільярди допомоги для подолання коронавірусу.

Про це йдеться у матеріалі ЕП з посиланням на співрозмовника у НБУ.

За інформацією ЕП Україна розглядає інший варіант – збільшення фінансування в рамках програми EFF приблизно до 10 млрд доларів.

ЕFF – зрозумілий нам інструмент підтримки, по якому досягнуто попередньої згоди на 5,5 млрд доларів. Можна збільшити обсяг цієї програми, і віддати повністю або частково уряду, перший, збільшений з 0,6 до 2-2,5 млрд доларів транш на перекриття нагальних потреб у зв’язку з коронавірусом, – повідомив співрозмовник  ЕП в НБУ.

Напередодні у МВФ заявили, що для боротьби з коронавірусом країни зможуть скористатись додатковими інструментами підтримки.

Йдеться про механізм пришвидшеного кредитування (Rapid Credit Facility, RCF) та інструмент швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI). Зазначимо, що одним з перших допомогу у розмірі 5,4 млрд дол від фонду отримає Ірак.

Читайте також:

• “Фактично, економіку взяли і “на всіх парах зупинили”, – голова асоціації власників МСБ про карантин для бізнесу та пільги від Уряду

• Олігархам “роздали” області в яких вони будуть допомагати боротися з епідемією

• “Ну, хтось, можливо, помре” – надепів, які не перживуть коронавірус замінять наступними за списком