Україна припинила приховані плани Росії в ООН: хотіли позбутися санкцій

Поділитися:

Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)». Там була норма яка дозволила б запустити процес скасування санкцій.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби

Міністр зазначає, що у тексті за цією “шляхетною назвою” є багато правильних речей і одна маніпуляція, що може мати стратегічні руйнівні наслідки для системи міжнародної безпеки – запуск процесу скасування міжнародних санкцій.

Ніщо не заважає співробітництву держав для боротьби з коронавірусом і подолання його наслідків. На цьому тлі намагання зловживати гуманітарними цілями, щоб підкласти міну під міжнародні санкції, застосовані у відповідь на грубі порушення міжнародного права, у тому числі під санкції за російську агресію проти України, є очевидною маніпуляцією Росії, – йдеться у повідомленні Кулеби.

За його словами Україна підтримує кожне міжнародне зусилля, спрямоване на боротьбу з коронавірусом, зокрема, ми іншу резолюцію ГА ООН на цю тему, що не містить маніпуляцій, і користується підтримкою абсолютної більшості держав-членів ООН.

Після перервання процедури умовчання російська резолюція не буде ухвалена.

Читайте також:

• Rozetka маркуватиме українські товари та запустить для них окрему сторінку: хочуть допомогти у кризу

• “В залежності від сценарію карантин може тривати від кількох до 8 місцяців”, – колишній міністр

• Друг Коломойського тричі таємно приїжджав в ОП перед голосуванням «антиколомойского» закону – «Схеми»