Україні варто шукати “виважене рішення” щодо подвійного громадянства – голова МЗС

Поділитися:

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Україні варто шукати “виважене рішення” щодо питання подвійного громадянства, бо “мільйони українців виїхали за кордон”, але не варто забирати у них зв’язок з державою.

Про це Кулеба заявив в ефірі шоу “Право на владу”, де обговорювали ідею подвійного громадянства та утворення окремих районів за етнічною ознакою.

Перше два паспорти неприпустимі для держслужбовців та представників влади. Друге ніякого подвійного громадянства з країною-агресором, – сказав він.

На особисту думку міністра закордонних справ, треба знайти збалансоване розв’язання питання громадянства, аби українці могли не розривати зв’язок з державою.

Водночас правник Геннадій Друзенко зазначив, що взагалі дивно, що в країні досі тривають дискусії щодо подвійного громадянства. Мовляв, два паспорти у багатьох українців це відомий факт, а конституція, фактично не забороняє громадянство декількох країн (“єдине громадянство”, за словами Друзенка окреслює те, що Україна не федерація умовно, не може бути громадянства України та окремого громадянства якоїсь області).

Читайте також:

• Медведчук має частку у двох металургійних заводах Коломойського у Запоріжжі – “Схеми”

• Міністр культури не проти російськомовних серіалів, бо вони йдуть «на благо індустрії та економіки»

• Вакарчук складає мандат народного депутата та йде з Ради. Таке вже було у 2008 році