Українці масово скуповують вітаміни через пандемію: дані сервісу Liki24.com

Поділитися:

За останні 2 тижні в Україні суттєво зріс попит на вітаміни. Так, кількість пошукових запитів на цю групу препаратів на сайті Сервісу Liki24.com збільшився більш, ніж в 4.5 рази, і продовжує рости. Це обумовлено не тільки сезонним зростанням кількості простудних захворювань, але і постійними повідомленнями в ЗМІ про необхідність зміцнення імунітету в період епідемії COVID-19.

Найчастіше користувачі Сервісу шукають вітамін D — як для дорослих, так і для дітей. За останні два тижні жовтня кількість таких запитів зросла вдвічі. Попит на цинк збільшився в 7 разів, а на вітамін С — в 10 разів. Проте, не існує наукових доказів того, що вживання вітамінів запобігає зараженню вірусними захворюваннями.

Нестачі вітамінів всіх груп в аптеках України не спостерігається, за винятком цинку. В останній тиждень жовтня були зафіксовані перебої з його постачанням. При цьому, аптечні ціни на вітаміни та інші біологічно активні добавки залишаються стабільними: від 104 грн для вітаміну D, від 4 грн для вітаміну C та від 49 грн для цинку.

Окрім вітамінів, у жовтні українці купували значно більше термометрів і пульсоксиметрів (приладів для моніторингу пульсу і кількості кисню в крові). Щодо інших медикаментів, зберігається високий попит на парацетамол, антибіотики і препарат Дексаметазон, який в Україні використовують при лікуванні хворих на коронавірус.

Також, продовжує зберігати лідерську позицію за кількістю запитів препарат Протефлазид, ефективність якого проти COVID-19 багаторазово заперечували спеціалісти. Крім цього, заспокійливі препарати з початку карантину стабільно входять до п’ятірки лідерів за обсягом продажу та кількістю пошукових запитів.

* * *

Довідка: Liki24.com — сервіс пошуку та доставки ліків, який співпрацює з 5000+ аптеками по всій Україні. Користувачі Сервісу можуть купувати ліки з економією до 20%, замовляючи доставку або забираючи замовлення самостійно зі зручної аптеки за попереднім резервом. Щомісяця сайт Сервісу відвідує близько 2.5 млн користувачів.