Українці скупили за тиждень 2,1 мільярда доларів

Поділитися:

За 5 робочих днів загальний попит на валюту склав 2,1 мільярда доларів: більша частина була викуплена українськими компаніями, населення викупило 300 мільйонів доларів валюти, нерезиденти – 8 мільйонів.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій на брифінгу для преси, пише “Економічна правда”.

Експортери починають підтримувати повернення іноземної валюти і її продаж, імпортери намагаються більше купити валюти. Реагує активно населення. Якщо дивитися з початку минулого тижні і з понеділка, загальний попит склав 2,1 мільярда доларів, з яких населення купило 300 мільйонів доларів, нерезиденти купили всього 8 мільйонів доларів, це навіть не 1% від загальної суми, – сказав Чурій.

За його словами, більшість валюти була викуплена українськими компаніями, які купували цю валюту для оплати по імпортним контрактам, а також по платежам за борговими зобов’язаннями.

У НБУ відзначають, що продають валюти стільки скільки потрібно, на кінець дня не залишається незадоволених заявок клієнтів на купівлю валюти. На міжбанківському ринку не спостерігають панічних настроїв, всі заявки на купівлю валюти мають задовільнять.

Читайте також:

• Forbes опублікував рейтинг «30 до 30»: у списку четверо українців

• Російський суд заарештував колишнього українського нардепа, бо той кидав яйця у посольство РФ

• В Запоріжжі пропонують, щоб боротьбою з коронавірусом керували медики, а не чиновники