“Укрзалізниця” може порізати плацкарти на метал – “Все, що буде не прибутковим, буде на замовлення держави”

Поділитися:

“Укрзалізниця” може зупинити плацкартні вагони та порізати їх на метал бо вони збиткові. На плацкарт припадає 50% всіх пасажирських перевезень, на цю частину потрібен державне замовлення.

Про це у інтерв’ю виданню “Мінтранс” розповів директор зі стратегічного розвитку та інвестицій “Укрзалізниці” Антон Соболевський.

За словами Соболевського, є перевезення дальнього сполучення і приміські. На маршрутах далекого прямування, є чотири сегменти бізнесу – це Інтерсіті, СВ, купе і плацкарт. Перші два сегменти – прибуткові, їх будуть продовжувати. Купе знаходиться на межі, найбільший мінус, який генерується – це плацкарт.

50% всіх пасажирських перевезень – це плацкарт, на цю частину потрібен державне замовлення. Наприклад, держава повинна вирішити, що йому важливо: перевозити студентів з Києва до Маріуполя або військовослужбовців з Києва до лінії розмежування, і для цих маршрутів необхідно така-то кількість поїздів тої чи іншої комплектації, під це повинні бути надані пільги, – говорить Антон Соболевський

Та додає, що компанія може просто зупинити ці вагони, бо вони все одно вже всі зношені. “Ми їх поріжемо на металобрухт і продамо. УЗ сконцентрується на тих напрямках, які приносять прибуток: Київ-Львів, Київ-Одеса, Київ-Харків, Київ-Дніпро і т.д. Все, що буде не прибутковим, буде на замовлення держави”, – зазначає директор зі стратегічного розвитку.

Зараз на балансі компанії 1250 плацкартних вагонів, які знаходяться в експлуатації. Всього на балансі близько 2000 плацкартних вагонів.

Крім того, у планах “Укрзалізниці” порізати 16 тисяч вантажних вагонів, тому що вони відпрацювали свій термін. Цей метал піде на підприємства, з якого побудуються нові вантажні вагони.

Читайте також:

• Голову “Укрзалізниці” звільнили. Він отримає близько 6,8 мільйонів компенсації

• Федоров може переформатувати Lift “чисто під свою сферу” через кадрові рішення у Запорізькій області

• МВФ негативно ставиться до можливої відставки Гончарука — ЗМІ