В Україні може з’явитися е-резиденство для іноземних ІТ-фрилансерів: “у деякому сенсі” офшор, але не офшор

Поділитися:

Е-резиденство дасть змогу людям, які не мають українського громадянства та проживають за межами країни, дистанційно створити тут ФОП та платити податки. У першу чергу, сервіс орієнтуватиметься на іноземців, які надають ІТ-послуги на аутсорсі, їм Україна запропонує, серед іншого, привабливі податки та відсутність бюрократії.

Про е-резиденство розповів Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT під час виїзного засідання Комітету з питань цифрової трансформації 22 лютого у Запоріжжі, повідомляє “Гетьман”.

 

Олександр Борняков

“Ми зробили дослідження хто є замовником таких послуг фрілансерів у світі, хто замовляє написання яких-небудь текстів, створення дизайну чи програмного забезпечення. Більшість країн, які це замовляють розвинені та знаходяться на Заході”, – сказав Борняков.

У той же час, за його словами, інше дослідження показало, що є країни, в яких 1-2 мільйона людей активно працюють на так званих фріланс біржах, до прикладу, Пакистан, В’єтнам, Індія, Казахстан, Білорусь. Саме на фрілансерів з цих країн буде орієнтовано е-резиденство.

Ми можемо дати цим людям сервіс, щоб вони могли взяти замовлення на біржі, але отримані гроші були б “зареєстровані” в Україні, а не в країні проживання фрілансера. Хочемо надати можливість таким людям стати так званим ФОПом, платити 5% з обігу і щоб ці гроші лишалися в Україні, – зазначив заступник Міністра.

Крім того, Борняков повідомив, що скористатися сервісом зможуть тільки фізичні особи, використувати умови для е-резидентів не зможуть компанії та інші юридичні особи.

На уточнююче питання чи можна вважати сервіс певним аналогом електронного офшору заступник міністра зазначив, що тільки у деякому сенсі, бо якихось особливих умов для е-резидентів не буде, вони працюватимуть за умовами передбаченими для українських підприємців.

“У деякому сенсі – так, але якщо називати це офшором то можна називати, що українські підприємці працюють в офшорі, бо платять за такими ж умовами. Не буде особливих привілеїв, вони (е-резиденти – прим. ред) зможуть бути тут приватними підприємцями, платити такий самий податок як і тутешні приватні підприємці”, – сказав Борняков.

Як зазначається на сайсті Міністерства та комітету цифрової трансформації, наразі створено концепцію проєкту, але уряд повинен ухвалити постанову «Про проведення експерименту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства» та рухаємося далі!

Читайте також:

• Нардеп та держкомпанія “Дія” тролили одне одного у фейсбуці. Потім благодійний фонд отримав гроші, а депутат нову аватарку: що сталося

• Рада підтримала звернення до Зеленського про мораторій на блокування супутникових каналів

• Тернопільскій губернатор “постраждав” від коронавірусу: після невдалої евакуації його відставку прийняв президент