Для ІТ-ФОПів можуть запровоадити єдий податок: яким він може бути

Поділитися:

У Міністерстві цифрової трансформації розглядають нову ідею податкової реформи для ФОПів у сфері IT. Зокрема, для юридичних осіб в IT пропонують ввести «єдиний податок» без обмежень обігу.

Про це повідомляє заступник міністра Олександр Борняков, пише TheVillage.

Ми пропонуємо ввести єдиний податок для юридичних осіб без обмеження обігу. Ми пропонуємо встановити його на рівні 4-7%. І ні, ми не певні, що це єдине правильне рішення. Але…вважаємо це найкращою ідеєю, яка дозволить буквально створити індустрію, в якій буде працювати не 200 тисяч юридично не пов’язаних між собою ФОПів, а повноцінні прозорі компанії, – коментує Борняков.

Приєднатись до вимоги можуть компанії із понад 10 працівниками, частка експорту у прибутку яких понад 75%.  Тож такі компанії здійснюватимуть три види платежів: єдиний податок, ЄСВ з двох мінімалок та військовий збір в 1,5%.

У міністерстві вважають, що це створить легальні умови праці для галузі, зробить її привабливішою для інвестицій та створить рівні конкурентні умови. А також ця модель не збільшує податкового навантаження та адміністрування на ІТ-сферу.

«Адже з одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого — ми скасовуємо низку податків для працівників», – пише Борняков.

Читайте також:

• Де у Запоріжжі можна замінити “полуничку” ПриватБанку

• У “Нафтогазі” говорять, що новий контракт з Росією краще попереднього

• “Дочка” російського банку, яка працює в Україні, планує здати ліцензію