В Україні подарункові сертифікати на платні камери СІЗО мають попит – за перші години купили 4 такі сертифікати

Поділитися:
Подарункові сертифікати на розміщення у платних камерах у СІЗО виявилися популярною послугою. За перші години після запуску послуги, було придбано щонайменше чотири такі сертифікати, що принесло на рахунки Мін’юсту 28 тисяч гривень.

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в ефірі «Сніданку з 1+1», пише “Громадське”.

Послуга вже популярна, вже купляють. (Вартість сертифікату — ред.) залежить від міста, тому що там є опції: можна обрати строк — день, тиждень, місяць і місце розташування слідчого ізолятора, і це коштує від 1000 до 12000 гривень. Київський СІЗО — це 12 тисяч гривень за місяць перебування. До речі, 2 сертифікати придбані саме по 12 тисяч гривень, — розповів Малюська.

За його словами, усі зароблені гроші направлять на ремонт звичайних камер, щоб “перестати утримувати людей в жахливих умовах”. також міністр зазначав, що, передбачити попит на подарункові сертифікати на користування послугами платних камер неможливо.

Малюська також прокоментував можливість використання таких сертифікатів реальними чиновниками.

Існують правила подальшої долі подарунків, які надходять чиновникам. Частиною цього правила є те, що будь-які подарунки, від яких неможливо відмовитися, тому що він, наприклад, надійшов поштою, передаються роботодавцеві, тобто організації, де працює чиновник. Відповідно, жодних елементів корупції — за умови дотримання законодавства чиновниками — не відбудеться, з одного боку. З іншого — ми отримаємо кошти як благодійну допомогу і зможемо відремонтувати безоплатні камери у слідчих ізоляторах, — пояснив він.