В Україні запрацював ресурс з інструкціями по створенню медобладнання

Поділитися:

В Україні запрацювала платформа з інструкціями для волонтерів та бізнесу по розробці та виробництву засобів захисту та медичного обладнання. На Yak.today медики можуть повідомити про свої потреби, а майстри та інженери викладають свої розробки: покрокові інструкції, креслення, технічну документацію для виробництв. Усе доступно безкоштовно.

Про це йдеться у релізі проекту, повідомляє “Гетьман”.

Тут є як інструкції до речей, які будь-хто може зробити вдома, так і до тих, які потребують базового обладнання та фахових навичок. Задача – допомогти медичній системі України впоратись із навантаженням у розпал пандемії. Найпоширеніша потреба – засоби захисту (щитки, костюми та інше), – йдеться у повідомленні.

На сайті Yak.Today можна подати власну інструкцію – її перевірить команда спеціалістів та, за потреби, допрацює й додасть необхідні дані. Команда проєкту закликає ділитися інструкціями всіх, хто має свої напрацювання або переклади з іноземних джерел. Лікарі перевіряють проекти на придатність для реального застосування. Деякі рішення вже перевірені в реальних умовах в лікарнях, деякі розробляються на запит медиків.

На сайті вже є інструкції до виготовлення щитків на виробництві, на 3D-принтері та в звичайних домашніх умовах, найближчим часом з’являться креслення і пояснення до кисневого концентратора, шлема з примусовою фільтрацією повітря (маска PARP).

В умовах гіпернавантаження швидкість та ефективність роботи медичної команди може залежати від якогось дуже простого гачка, прикрученого в потрібному місці, чи там швидкості надягання захисних рукавичок. Ми готові аналізувати такі запити та шукати інженерні рішення, – говорить співзасновник платформи Yak.today інженер Роман Видро.

Найпоширеніший запит лікарів на сьогодні – це засоби індивідуального захисту. Партнерська група волонтерів не лише виклала на сайт інструкцію, але й виготовила та розвезла по лікарням Харкова понад 450 захисних щитків і планує виготовити загалом не менш як півтори тисячі.

Координатор Єгор Іштван говорить що допомогти може кожен, хто має 3D-принтер, або готовий профінансувати закупівлю пластика.

Читайте також:

• Мonobank обслуговуватиме ФОПів: відкрили передзамовлення та зробили групу у ФБ

• Коронавірус зруйнував образ “міцного господарника” і передвиборчу стратегію мера Запоріжжя, – політактивіст

• Мінцифри отримало 899 заявок від бажаючих “хакнути корону”: призовий фонд 4 мільйона