В Україні зупинили ще один блок АЕС: потужність упала до історичного мінімуму, ціни на електроенергію ростуть

Поділитися:

В Україні на ремонт відключили ще один блок АЕС – третій блок Південно-української атомної станції. Птужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що складає менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Через зупинку блоків АЕС ціна електроенергії уже виросла на 15%.

Про це на своїй сторінці у фейбуці написав нардеп від “Слуги народу” та голова енергетичного комітету Ради Андрій Герус.

Сьогодні був зупинений ще один атомний блок – у аварійний ремонт о 17.51 був відключено третій блок Південно-української АЕС. Загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що складає менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум, такого ніколи не було в історії України, – пише Герус.

За його словами, ще місяць тому атомні блоки несли потужність 9 150 МВт, тобто на 35% більше, хоча погода не особливо відрізнялася від сьогоднішньої. На зупинку атомних блоків вже відреагував і ринок – в останні дні ціна електроенергії виросла на 15%.

За словами нардепа, така реакція ринку є логічною бо “чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна”. У той же час спостерігається додаткове навантаження на вугільних електростанціях (ТЕС), деякі із яких працюють на 3-5 блоках.

Що було раніше:

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заперечив звинувачення у лобізмі інтересів власника ДТЕК Рината Ахметова в енергетичній галузі та зазначив, що позапланових відключень АЕС немає. Раніше екснардеп і член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко заявив, що міністерка енергетики Ольга Буславець ініціює зупинку трьох блоків АЕС і зменшення виробництва ще на 5 блоках. За словами Лещенка, зупинка атомних блоків призведе до того, що не треба буде зупиняти працючі на дорогому “зеленому” тарифі сонячні станції олігарха Ріната Ахметова.

Читайте також:

• Гончарук назвав звільнення голови Держекоінспекції “чисткою антикорупціонерів з влади”

• У 2019 виробники “зеленої” електроенергії заплвтили 19,7 мільярдів гривень податків: у три рази більше ніж вугільна генерація

• Мінцифри прогнозує 4G для 95% населення України у липні 2022