На ринку електроенергії суттєво обвалюється ціна – це може бути ДТЕК, який дестабілізує ситуацію – нардеп

Поділитися:

Останніми днями на ринку електроенергії суттєво обвалюється ціна. За “всіма ознаками” за цим може стояти компанія ДТЕК, яка таким чином намагається дестабілізувати ситуацію та підірвати довіру до держави.

Про це у ефірі політичного ток-шоу “Право на владу” заявив нардеп від “Слуги народу”, голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, якщо брати ціну електроенергії як товару то в окремі періоди вона була суттєво вищою від ринкової, особливо у кількох західних областях. Там електроенергія навіть зараз дорожча ледь не у два рази у порівнянні із сусідніми країнами.

Однак останніми днями на ринку суттєво обвалюється ціна на електроенергію це спеціальна спроба маніпуляцій та дестабілізації ринку. І, якщо відверто, за різними ознаками це робить компанія ДТЕК щоб обвалити ринок, дестабілізувати ситуацію та звинуватити регулятор у некоректній роботі, говорить Герус.

За словами Геруса, це дуже погана поведінка і він звернувся щодо цього у СБУ та Антимонопольний комітет. “Якщо окрема великий компанія “обвалює” ринок на 50% – це спроба політичної дестабілізації та спроба підірвати довіру до держави”, – резюмував голова комітету.

На зауваження Івана Павличка, міністра палива та енергетики (1999, та 2005-2006 років), що регулятори та держава мали б забезпечити механізми роботи за яких незалежно від компанії ринок був би стабільним, Герус зазначив, що “якщо є монополія то вона може “обвалити”, як захоче”. Тому він і звернувся до контролюючих органів.

Читайте також:

• Уряд планує “перегляд тарифів на електроенергію” для населення щоб вирішити кризу в енергетиці

• У Раді відбудеться “цифровий день”: голосуватимуть низку законопроектів по діджиталізації – нардеп

• Блоки АЕС зупиняють не через лобі Ахметова, а через необхідність балансу, – голова асоціації ВДЕ про зменшення “зененого тарифу”, інвестиційний клімат та закриття блоків АЕС