В “Укрексімбанку” розповіли деталі кредиту, про який питали “Схеми”

Поділитися:

В “Укрексімбанку” заявили, що у квітні 2021 року видали кредит у сумі 60 млн дол на купівлю ТРЦ Sky Mall – саме про цей кредит питали журналісти “Схем” під час інтерв’ю, яке завершилось нападом на журналістів. Пише Економічна правда

Про кредит розповів в.о. голови правління банку Сергій Єрмаков під час прес-конференції.

Голова наглядової ради Оляна Гордієнко запевнила, що банк співпрацює з правоохоронними органами та надає всю необхідну інформацію.

За її словами, під час внутрішнього розслідування з’ясували, що під час інтерв’ю 4 жовтня журналісти “Схем” “виявили зацікавленість” у питанні щодо видачі банком кредиту особі, “яка на думку журналістів” могла бути пов’язана з фінансуванням антидержавної діяльності на тимчасово окупованих територіях на сході України.

В.о. голови правління Сергій Єрмаков спочатку заявив, що для розголошення інформації, яку він озвучив, від клієнта отримали вейвер на розкриття інформації, тобто такої, що становить банківську таємницю.

За його словами, у квітні 2021 року банк надав кредит у сумі 60 млн дол 2 компаніям – ТОВ “Оптова мережа 2011” та ТОВ “Славіан”, а загальний проєкт склав близько 80 млн дол.

Єрмаков додав, що реалізація угоди була направлена на купівлю Сергієм Брюховецьким ТРЦ Sky Mall у заявленого на той момент бенефіціара. За його словами, на вимогу банку позичальник надав висновки юристів щодо врегулювання корпоративного конфлікту та щодо наявних судових позовів.

Відповідно до висновків, за словами Єрмакова, наявність арбітражного рішення у справі естонського бізнесмена Теддера Гіллара не ставило під загрозу право власності позичальників на ТРЦ. В.о. голови правління банку запевнив, що на момент видачі кредиту позичальник Брюховецький пройшов “належну процедуру перевірки”.

У рамках перевірки банк, за його словами, не виявив жодної інформації, яка б свідчила про наявність кримінальних справ щодо володіння частками у компаніях, які зареєстровані на непідконтрольних територіях.

Банк також встановив, що на момент укладання кредитної угоди Брюховецький мав дійсну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та фактично проживав у Києві.

Єрмаков додав, що рух коштів у рамках кредитної угоди відбувався або між рахунками в “Укрексимі”, або на рахунки позичальників в інших українських банках, або на власний рахунок контрагента.

Журналісти на прес-конференції запитали, чи пояснював Мецгер свою агресивну реакцію на питання про кредит, якщо там, як розповіли у керівництві банку, нема жодних свідчень про фінансування тероризму.

Оляна Гордієнко пояснила

Процедура розгляду цього інциденту передбачає отримання пояснень від осіб, які були до нього залучені. На жаль, ще не дійшов процес до того, щоб пан Мецгер дав свої пояснення. Це обов’язково станеться. Я передбачаю – сьогодні або завтра.  Чому не дійшов процес – тому що пан Мецгер, по-перше, має право для подачі пояснень отримати правову допомогу, по-друге, пану Мецгеру була вручена підозра. Але отримання пояснень є в процедурі.