Журналісти “Схем” повідомили про напад під час інтерв’ю з главою держбанку. Залишились докази

Поділитися:

На журналістів “Схем” медіапорталу “Радіо Свобода” скоїли напад у державному “Укрексімбанку” під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті.  Повідомляє Українська правда

Заявляють, що Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні “забрати камери” та “дістати із них касети”.

Журналісти повідомляють, що співробітники банку застосували силу до оператора, відібрали 2 камери, картки з записом. Співробітники банку забороняли знімати все це на телефон, а також не дозволяли залишити приміщення. Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене.

Журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо. Представники редакції, які прибули на місце події, викликали поліцію та написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

Наразі, зусиллями технічних спеціалістів, відео вдалось відновити. Ведуча “Схем” Наталія Седлецька у Facebook прокоментувала.

Ми звернулись до технічних спеціалістів з проханням спробувати відновити відео…На відновленому відео є весь запис інциденту. Інтерв’ю, запитання журналіста і все, що відбувалося далі. Також у об’єктив потрапив момент нападу на оператора – співробітник банку скрутив та повалив Олександра Мазура і силою вирвав у нього з руки картку з другої камери. Нам допомогли опізнати чоловіка – це Ігор Тельбізов – директор департаменту банківської безпеки “Укрексімбанку”. На відео видно, як працівник заходить у ліфт, несе техніку Радіо Свобода на інший поверх”.