В Запоріжжі запропонували президенту призначати губернаторів за результатами виборів в регіоні

Поділитися:

На сайті президента сьогодні опублікована петиція, яка закликає призначати голів обласних державних адміністрацій лише за результатами виборів в регіонах – фактично йдеться про вибори губернаторів самими жителями областей. Автор петиції – депутат Запорізької міської ради Катерина Константинова.

В петиції зокрема сказано:

“Голови обласних державних адміністрацій, так звані губернатори, часто в українській історії ставали “намісниками” президента і Кабінету міністрів на місцях, а не захисниками інтересів жителів області. Крім того, поширеним явищем стало призначення керівників ОДА з інших регіонів – людей без знань про місцеву специфіку та без авторитету і довіри в області. Інші прояви недосконалості існуючої системи – безвладдя на місцевому рівні під час “міжвладдя” на рівні держави (як відбувається зараз) та навпаки – фактична недоторканість так званих губернаторів у разі відсутності консенсуса місцевих еліт, президента та Кабміна про звільнення таких чиновників.

Нагадаємо, що минулий керівник Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль був звільнений указом президента 11 червня – з того часу заміна чиновнику не призначена.

Як повідомляв “Гетьман” раніше, наразі найбільш вірогідно призначення головою Запорізької обласної державної адміністрації представника “моторівської” групи, а також можливим є відтермінування цього рішення до завершення парламентських виборів.