Верховна Рада призначила главою парламенту Руслана Стефанчука

Поділитися:

За призначення Стефанчука проголосував 261 народний депутат.  Про це повідомляє LB.ua

Верховна Рада призначила главою парламенту Руслана Стефанчука, який займав посаду першого віцеспікера. За призначення Стефанчука проголосував 261 народний депутат. “Слуги” дали 222 голоси, 15 дали “За майбутнє”, “Довіра” – 18, позафракційні – 6.

Головувала на засіданні віцеспікерка Олена Кондратюк.

Руслан Стефанчук учора під час виступу сказав, що нову посаду вбачає як можливість творення якісного законодавства. Він зазначив:

Я сподіваюся, що всім роздана моя автобіографія, однак впевнений, що за два роки роботи ви знаєте про мене все… День сьогоднішній є звітом про мою роботу.

Стефанчука делегувала монобільшість. Нардепи “Голосу” висунули Ярослава Железняка, “Євросолідарність” – Яну Зінкевич. Також пропонували Гео Лероса і Олексія Гончаренка.

Ярослав Железняк заявив, що не буде брати участь в обранні, бо не подав документи і “не бачить у цьому сенсу”.

Гео Лерос також сказав, що не бачить сенсу в голосуванні і також зняв свою кандидатуру. Гончаренко Олексій свою кандидатуру не зняв. Зінкевич свою кандидатуру також не знімала.

На рейтинговому голосуванні Стефанчук набрав 257 голосів, Гончаренко набрав 44 голоси, Зінкевич – 146.

Учора глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія повідомив, що Стефанчук є в шорт-листі кандидатів на посаду спікера ВР, але він не єдиний кандидат.