Як скорочувати зарплати у кризах: “чим більше грошей тим більши втрат”

Поділитися:

На час кризи не варто однаково знижувати зарплатню всім працівникам. Найбільше мають втратити керівники компанії та топ менеджери бо “мали створити подушки безпеки”, працівники з найменшими зарплатами мають втрачати найменше — важливо зберегти для них прожитковий мінімум.

Про це у коментарі “НВ” розповів Сергій Комберянов, президент Lean Institute Ukraine.

За його словами, не варто зменшувати зарплати всім однаково, наприклад на 30 чи 50 відсотків.

Скорочення краще проводити по принципу чим більша зарплата тим більший відсоток скорочення. Тут мета не рівномірно розподілити тягар кризи, а створити умови для того, щоб найлегше пережити важкі часи. Забрати 30 відсотків від зарплати в 10 000 гривень і в зарплати 90 000 грн має зовсім різні наслідки, – говорить Комберянов.

Та додає, що керівники компанії і топ менеджери мають втратити в зарплатні найбільше. Вони це найлегше переживуть, і також вони мають нести відповідальність за стан бізнесу – вони мали створювати резервні фонди, подушки безпеки, диверсифікувати бізнес.

В той же час працівники з найменшими зарплатами мають втрачати найменше — важливо зберегти для них прожитковий мінімум, який втримає їх і їх сім’ю на плаву. Всіх, а не лише обраних працівників.

Читайте також:

• В Україні запрацював ресурс з інструкціями по створенню медобладнання

• Мonobank обслуговуватиме ФОПів: відкрили передзамовлення та зробили групу у ФБ

• Мінцифри отримало 899 заявок від бажаючих “хакнути корону”: призовий фонд 4 мільйона