За час карантину більше половини робітників зазнали змін у робочому графіку – опитування

Поділитися:

Більше ніж половина опитаних за період карантину зазнали змін у робочому графіку чи оплаті праці: 15% відправилися в неоплачувану відпустку, 5% — зменшили зарплатню при тому ж об’ємі роботи, 13% — перейшли на неповну зайнятість зі зменшеною зарплатнею, а 8% —  звільнили.

Про це свідчать дані опитування Kantar online TRACK, проведеного 16-21 квітня.

У Києві частіше за опитаних в цілому працюють за повним графіком, але зі скороченою зарплатою (11% проти 5% відповідно). Не мали змін на роботі 45% респондентів (32% — працюють як і раніше — той же обсяг роботи і зарплата, 13% — як і раніше не працюють (безробітні, декретна відпустка тощо).

Зміни в роботі позначилися на матеріальному благополуччі опитаних.  Якщо взимку частка тих, кому грошей вистачає тільки на їжу складала 10% -12%, то зараз таких уже 15%. У квітні скоротилася частка тих, кому вистачає на побутову техніку (23% проти 30% у лютому).

Найбільш значущі відмінності в оцінці матеріального становища спостерігаються за розміром населеного пункту.

Мешканці великих міст та Києва в матеріальному плані відчувають себе краще, ніж мешканці інших міст. Зокрема, вони частіше, за мешканців середніх і малих міст, можуть дозволити собі практично все, крім таких дорогих покупок як, наприклад, квартира або заміський будинок (13%, 6% і 4% відповідно).

Читайте також:

• Україна з початку року наростила імпорт чоної ікри у 2,7 рази

• В Україні запрацював закон, що сприятиме легалізації криптовалют

• “Можна здати назад, зберігши при цьому обличчя”, – радник Кабміну про позицію Уряду щодо виїзду заробітчан