Запорізька влада в обході конкурсу передав 0,4 га землі під неіснуючу “будку”

Поділитися:

У Запоріжжі порожня ділянка перейшла від однієї фірми до іншої без конкурсу завдяки неіснуючому “офісу продажів” на шість квадратних метрів. Запорізька міськрада дала дозвіл на укладення договору суборенди між компанією і ФОПом про передачу 0,4 га землі для розміщення багатоповерхового комплексу. Рішення було прийнято на травневій сесії.

Про це повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

Йдеться про ділянку (кад.номер 2310100000: 04: 031: 0134) по вул. Товариська, 62, що на перетині Товариської і проф.Толока), неподалік від Бородінського ринку.

Раніше земля перебувала в оренді в ТОВ “Арсенал-резерв” для будівництва житлової багатоповерхівки з вбудованим торговими приміщеннями.

Потім, в 2017-м, фірма уклала договір суборенди з “Голд ефект компані» на передачу цієї ділянки. Договір уклали на рік.

А в 2018 році, коли термін договору закінчився, компанія “Голд ефект компані” оформила право власності на офіс продаж, Який знаходиться на дільниці. Після чого, на грудневій сесії, було прийнято рішення № 58 про передачу ділянки в оренду, з відсиланням на те, що на території знаходиться їхнє майно. У реєстрі майна за даною адресою значиться офіс продажів площею в 6 квадратних метрів.

Журналісти «запорізького центру розслідувань» перевірили, що знаходиться на ділянці на сьогоднішній день і виявилося, що ніякого офісу продажів там є. Тільки пустир без найменший слідів фундаменту.

Нюанс в тому, що право власності на будівлю давало можливість автоматично отримати в оренду і землю, на якій розташована будівля. Тобто, якби “Арсенал-резерв” просто б відмовився від ділянки по закінченню договору оренди, то потім міська влада виставила б ділянку на аукціон, в якому довелося б брати участь і “Голд Ефект Компані” нарівні з іншими фірмами. А так, з купівлею-продажем “будки-офісу” і при потуранні міської влади одна фірма змогла без проблем передати іншій право оренди.

І вже в травні 2019 м, через сесію пройшло нове рішення в укладення договору суборенди вже між “Голд ефект компані” і ФОПом Денисом Лодовим.

Денис Лодов управляє ТОВ “Ресурс Компані”, по якій значиться ділянку (2310100000: 04: 030: 0197) площею 0, 64 га. Знаходиться вна по вул.Бородинська. Зараз там планируют будівництво каскаду будинків “Comfort City”, що вже викликали обурення сусідніх мешканців.

Раніше, на цьому місці був парк і дитячий майданчик, однак в 2018 році забудовник оформив оренду на землю за такою ж схемою під офіс продаж, який з’явився на місці тільки згодом.

Читайте також: 

• Запорізький виконком може дозволити зводити АЗС поруч з житловим будинком

• Запорізька міська рада продала 0,2 га землі в центрі міста за заниженою ціною

• Запорізька міськрада візьме кредит на 600 мільйонів для покриття дефіциту бюджету: хто та на яких умовах дасть гроші