Згідно з ДБН у «Дубовці» можуть бути парковки, але не може працювати готельно-ресторанний комплекс

Поділитися:

24 липня, в Олександрівській райадміністрації відбулися громадські слухання щодо реконструкції в центральному парку “Дубовий гай”. Присутні висловили головні претензії до проекту – вирубка дерев, розміщення двох нових парковок на території парку, які можуть стати приводом для створення під’їзду до ресторанно-готельного комплексу “Санрайз Парк” та сам факт функціонування “Санрайз”.

Про це пише «Запорізький центр розслідувань».

Директор парку Олег Комаренко, презентуючи проект, розповів, що планується розмістити на території “Дубового гаю” дві парковки на 268 автомобілів, і зазначив, що майданчики будуть зроблені з екоплитки, яка не перешкоджає зростанню газону. На це запорожці поставили запитання, а чи дозволяється за нормами розміщувати парковку на території парку, і чому її не можна винести за “червону лінію”.

Що стосується вирубки дерев, то за словами Олега Комаренко, на території парку фахівці провели дослідження і з 11 000 дерев знайшли 850, які підлягають знесенню. Громада захотіли побачити ці дерева, щоб оцінити їх стан і переконається у вірності рішення.

Головний нюанс – в розміщенні паркінгу. Так, в ДБН Б.2.2-5: 2011. “Благоустрій територій” не сказано про заборону розміщення на території парку паркувальних майданчиків, а наведені тільки норми їх будівництва.

Що стосується “Санрайз Парк”, то за нормами відповідно до ДБН Б.2.2-5: 2011., На території парків заборонено будівництво готелів і офісів. Тому за фактом його там існувати не повинно, адже заклад позиціонує себе безпосередньо як готельно-ресторанний комплекс. Або закладу треба прибрати у себе “готельний” сегмент, перебудувавши ці кімнати.

Власником ГРК “Санрайз Парк” є відомий в Запоріжжі бізнесмен Ошан Беладзе, який в 2005 році приватизував приміщення колишнього ресторанного комплексу. Ще при Карташові там обіцяли побудувати школу для боксу, але за підсумками реконструкції вийшов готельно-ресторанний комплекс “Санрайз”, пише «Запорізький центр розслідувань».

Читайте також:

• Запорізька міська рада продала 0,2 га землі в центрі міста за заниженою ціною

• Запорізька область друга в країні за об’ємами продажу пайової землі

• Запорізька влада в обході конкурсу передав 0,4 га землі під неіснуючу “будку”