Запорізькі депутати мажоритарники: хто працював найкраще та найгірше

Поділитися:

Видання «Слово і діло» проаналізувало, наскільки ефективно працювали депутати-мажоритарники із Запорізької області. Журналісти взяли до уваги не лише рівень виконання обіцянок, а й кількість поданих законопроектів, пропозицій до таблиць поправок, депутатських запитів, виступів із місця та трибуни, а також пропущених засідань. Нагадаємо, в області 9 нардепів, обраних за одномандатними виборчими округами.

Ігор Артюшенко виконав більше за всіх обіцянок– 71%, до того ж він був майже на всіх засіданнях Верховної ради. Згідно з письмовою реєстрацією, нардеп пропустив лише одне засідання, а за даними електронної – 32.

З 28 обіцянок Артюшенко провалив 4, серед яких заява, що 2018 рік буде останнім роком продовженого мораторію на продаж землі.

Багато виконаних обіцянок депутата належать до його законотворчої діяльності. Так, Артюшенко виконав зобов’язання зі своєї передвиборчої програми – домагатися підвищення зарплати медичним працівникам. Він підтримав ухвалення бюджету-2017, який передбачав підвищення зарплати лікарів залежно від їх категорії (від 3 тис. 960 до 8 тис. 475 грн). Також Артюшенко голосував за «фінансові» закони, що запустили медреформу та сприяли підвищенню заробітку лікарів.

Досі нардепу не випадала нагода виконати обіцянку про те, що він голосуватиме за законопроект, яким ОТГ надається право власності на землю за межами населених пунктів. Відповідний законопроект був зареєстрований у Раді в 2017 році, проте так і не був винесений на голосування.

Миколи Фролова, впорався з 69% обіцянок. Щоправда, він і наобіцяв удвічі менше, ніж Артюшенко. Нардеп провалив передвиборчу обіцянку сприяти впровадженню прозорої структури власності ЗМІ. Однак коли Рада ухвалювала проект закону про забезпечення прозорості власності ЗМІ, а також реалізації принципів державної політики у сфері телебачення та радіомовлення, Фролова не було в залі засідань.

Загалом Фролова не було на 90 засіданнях Ради. При цьому він подав 75 законопроектів.

Сергій Валентиров впорався з 59% обіцянок. Він провалив два запевнення й обидва не стосувалися його депутатських повноважень. Три роки тому нардеп пообіцяв, що його фонд щомісяця надаватиме фінансову допомогу футбольній дитячо-юнацькій спортивній школі «Дизеліст», але «протримався» лише півроку. За місяць нардеп перерахував клубу 3 тис. грн. За рік директор ДЮСШ «Дизеліст» Володимир Тумановский повідомив, що клуб отримав від депутата 18 тис. грн, однак, за його словами, з грудня 2016 року її надання припинилося.

В’ячеслав Богуслаєв впорався лише з 33% обіцяного виборцям та пропустив найбільше засідань Ради порівняно зі своїми колегами-мажоритарниками. За даними електронної реєстрації, його не було на 517 засіданнях.

Більшість невиконаних обіцянок нардепа стосуються його передвиборчої програми й законотворчої діяльності. Богуслаєв обіцяв, що сприятиме створенню держпрограм із формування й розвитку внутрішнього ринку продукції вітчизняного виробництва. Майже за п’ять років Рада ухвалила понад шість законопроектів на зазначену тему, однак нардеп жодного не підтримав.

Олександр Пономарьов, дав лише 8 обіцянок, але за час роботи в Раді не виконав жодної. При цьому він жодного разу не виступав у парламенті й пропустив 138 засідань, хоча й вніс 248 поправок до законопроектів.

На минулих виборах Пономарьов обіцяв виборцям, що домагатиметься збільшення кількості бюджетних місць у вишах до 50%, але ставши депутатом, не зареєстрував жодного законопроекту й не надіслав жодного депутатського запиту на цю тему.

Читайте також: 

• Запорожці — в списках партій: хто буде «слугами народу» від Запоріжжя?

• У Запоріжжі може з’явитися “Коворкінг змін” від Вакарчука

• На сайті Запорізької міської ради «рекламують» мажоритарників «Опозиційного блоку»