Запорізький виконком може дозволити зводити АЗС поруч з житловим будинком

Поділитися:

Запорізький виконком дав дозвіл на розробку детального плану території для заправки поруч з будинком. Рішення було прийнято на червневому засіданні.

Про це повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

Ділянка (кад.номер 2310100000: 01: 005: 0148) площею 0,98 га розташований на перетині вул. Української та Набережній магістралі, що поруч з житловим будинком № 29.

По генплану, дану ділянку призначений для розміщення житлового будинку. Детальний план території потрібен, щоб змінити цільове призначення ділянки з житлової забудови на АЗС.

Нюанс в тому, що розташування заправки поруч з житловим будинком по вул.Українська, 29 суперечить нормам безпеки, зазначеним в Державному будівельному нормативі Б.2.2-Х: 2018 «Планування и забудова територій».

Згідно ДБН, відстань від АЗС до житлового будинку має становити мінімум сто метрів. А в даній ситуації на такій відстані від будинків знаходиться лише самий початок ділянки, що над самою дорогою. Таким чином, розмістити весь комплекс на потрібній відстані не можна. Відстань між будинком і ділянкою, в даному випадку, становить 30-40 метрів.

Крім того, рішення щодо детального плану брав виконком. А відповідно до закону, приймати рішення про розробку ДПТ повинна міська рада.

Зараз на ділянці знаходиться газон і кущі.

Дозвіл на ДПТ дали ТОВ “Піонер Девелопмент”. Компанія належить Віталію Антонову, який є власником мережі автозаправок ОККО.

З 2007-го року фірмою керував Олег Алішевскій, який пов’язаний з Володимиром Кальцевим, і “Піонер Девелопмент” був оформлений на одну із його офшорних фірм. Пізніше, в 2014-му компанію продали нинішнього власника.

Читайте також: 

• Запорізька міська рада продала 0,2 га землі в центрі міста за заниженою ціною

• Запорізька міськрада візьме кредит на 600 мільйонів для покриття дефіциту бюджету: хто та на яких умовах дасть гроші

• Громаді Кам’янки-Дніпровської повернули 1,5 тисячі гектарів землі на 600 мільйонів