Заяву до ДБР на Порошенка за Томос направили “прихожани Української православної церкви Київського патріархату”

Поділитися:

Заяву до Державного бюро розслідувань проти пʼятого президента Петра Порошенка про розпалювання міжрелігійної ворожнечі через створення ПЦУ подали прихожани Української православної церкви Київського патріархату.

Про це повідомляє пресслужба УПЦ КП, пише “Бабель”.

Предстоятель УПЦ КП Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет не звертався до правоохоронних органів у справі, про яку йдеться, та не був її ініціатором. Це зробили віряни, права яких порушені, — йдеться у повідомленні.

Там пояснили, що метою кримінального провадження є захист порушеного права на свободу совісті вірян і духовенства УПЦ КП, а не припинення діяльності ПЦУ. «Київський патріархат, на помісному соборі 20 червня 2019 року, ухвалив рішення про вихід із процесу приєднання до Київської митрополії ПЦУ та має юридичне й канонічне право на окреме існування. Київський патріархат проти т.зв. ліквідаційної комісії ПЦУ, яку утворили 27 липня 2019 року. Вона є незаконною, бо є прямим втручанням у справи іншої Церкви – УПЦ КП та не має до Київського Патріархату жодного відношення», — підкреслюється у повідомленні.

Церква звинуватила ПЦУ у заангажованості та використанні авторитету виключно з політичною метою.

На усі процесуальні дії розповсюджується таємниця досудового слідства. Тому, будь-які коментарі чи заяви стосовно справи про посягання на свободу совісті оприлюднюватимуться у судових засіданнях, — додали в УПЦ КП.

Читайте також:

• “Недоторканний”: Зеленського не змогли оштрафувати за каву в кав’ярні

• Міністр фінансів пояснив чому пропонують знизити вартість ліцензій для казино

• Медведчук прокоментував партнерство з Коломойським: “просто так сталося і так є”