Президент Володимир Зеленський заявив, що перед тим як говорити про продаж оборонної компанії “Мотор Січ”, слід з’ясувати, хто вивів підприємство зі списку стратегічних і хто в Україні хотів його “розпилити”.
Про це Зеленський сказав під час спілкування глави держави з журналістами на фудмаркеті в Києві 10 жовтня, пише “Українська правда”.
“Наскільки я пам’ятаю, я ще тоді не був президентом, РНБО вивело Мотор Січ зі стратегічних підприємств української держави.
Тобто хтось його вивів. Потім хтось почав купувати акції з-за кордону. Ці люди пов’язані.
Потім купили частину акцій, як дозволила наша держава це зробити, в Україні. Хто це дозволив і як це було – може все там чисто, а може й ні.
Паралельно є історія, але поки що без доказів, що на території іншої країни будувався схожий завод. Ходили чутки з приводу того, що наш персонал з документами можуть перевезти до іншої країни.
Я знаю, що зараз і Антимонопольний комітет, і Абромавичюс в Укроборонпромі, і правоохоронні органи вивчають цю справу.
Тут не пріоритет, яка з країн може бути партнером України в Мотор Січі. Наш пріоритет – щоб у нас залишилось підприємство. Вивчити, хто його хотів, я зараз не про китайців, вони сплачували гроші, хто хотів розпилити це стратегічне підприємство України.
Ми повинні вивчити це питання, і потім вирішувати з китайськими партнерами…Там теж кошти кредитні у людей, які придбали акції і вони ці кредитні кошти брали в китайському державному банку.
А ще є історія з документами, які могли перейти разом з Мотор Січчю, документами іншого нашого конструкторського бюро разом з цією справою.
Ми повинні зберегти підприємство, незважаючи, скільки в нас з вами акцій, зберегти Мотор Січ для Запоріжжя, де є реальна загроза залишити людей, більше 20 тисяч, без робочих місць”.
Що було раніше:
“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.
Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.
США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.
Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».
Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із “Мотор-Січчю”.
Посольство Китайської Народної Республіки в Україні вважає недружніми київські заяви радника президента Сполучених Штатів Америки Джона Болтона. 30 серпня Посол КНР в Україні Ду Вей провів брифінг з цього приводу.
Читайте також:
• Слуга Мотору: «Мотор Січ», «Слуга народу», Зеленський, Богуслаєв – що спільного?
• Прихована імперія «Мотор Січі» та будиночок на Волзькій
• Запорізький завод “Мотор Січ” переходить на режим посиленої економії: документ
2 коментарі
[…] • Зеленський про “Мотор Січ”: пріоритет – зрозуміти, хт… […]
[…] • Зеленський про “Мотор Січ”: пріоритет – зрозуміти, хт… […]