Зеленський вважає, що в українців є різні герої, а назви вулиць треба тримати “подалі” від політики

Поділитися:

Мешканці різних частин України мають різних героїв, а тому варто називати вулиці та пам’ятники імнами тих людей, які не викликатимуть конфліктів ні зараз, ні у майбутньому. І загалом це питання варто тримати “подалі” від політики.

Про це Президент України Володимир Зеленський говорив у інтерв’ю виданню Tge Times of Israel, опублікованому 19 січня, пише “24 канал”.

Журналісти запитали в українського президента: “Іменування вулиць українськими націоналістичними героями – річ досить суперечлива. Що ви думаєте з цього приводу?”

“Це дуже складне та чутливе питання. Це питання про те, як люди з різною історією, з різним ставленням, можуть спільно жити на практиці”, – відповів глава української держави.

І додав: “Є герої, яких шанують на Заході та в Центрі України. Є й інші українці, які мають своїх героїв і думають інакше. І я розумію різні почуття. Тому я неодноразово дуже чітко говорив: якщо вже ми так ускладнили історію, нумо побудуймо історію спільну”.

Знайдемо тих людей, чиї імена не викликають суперечок у нашому сьогоденні та нашому майбутньому. Називаймо пам’ятники та вулиці на честь тих людей, імена яких не провокують конфлікт,
– пояснив свою точку зору Володимир Зеленський.

“У нас є наші сучасні герої – люди, які зробили історію, вчені, люди в космосі, великі спортсмени, багато письменників… Люди, яких поважають у всіх куточках України. Нумо тримаймо це питання якомога далі від політики”, – підсумував президент.

Читайте також:

• Бізнес та військомати комунікуватимуть більш “елегантно” – Дубілет

• Із Запорізької ОДА звільнився заступник директора департаменту бо голова ОДА не зустрічався з волонтерами та родинами військових

• Зеленський хоче, щоб силовики за два тижні знайшли хто “слухав” Гончарука