Земельну реформу мають проголосувати до кінця тижня: які зміни внесено до законопроекту

Поділитися:

Радник прем’єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак опублікував зміни у законопроекті про ринок землі, внесені до другого читання. Так, іноземців не допустять до ринку, концентрацію землі “в одні руки” змешать до 5-50 тисяч гектарів, а саму реформу проголосують до кінця тижня через напад на депутата від “Слуги народу”.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав радник прем’єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак.

Земельна реформа. Фінальна версія. Статус на понеділок ранок, – написав Мушак.

1. Іноземців не допустять до майбутнього ринку в жодному форматі. Під це обмеження попадають всі найбільші агрохолдінги. Вони також не зможуть купити землю, бо, не зважаючи на бенефіціарів українців, мають іноземних акціонерів. Ця заборона буде діяти до референдуму.

2. Концентрацію землі з 200 тис. га в одних руках суттєво зменшать. Варіанти від 5 до 50 тис. га. Остання цифра поки що має найбільше шансів на підтримку. Але остаточного рішення ще не прийнято.

3. Перепродаж землі в перші роки після відкриття ринку землі обмежать додатковими податками. Це має унеможливити спекулятивні операції.

4. Підтримку аграріїв направлять в основному на здешевлення кредитної ставки до 5%. Враховуючи прогнозовані зниження облікової ставки до 10%, це означатиме, що 4 млрд. грн на 4 квартал 2020 року вистачить з голову. Буде навіть інша проблема. Фермери не зможуть вибрати повний об’єм цієї підтримки.

5. Враховуючи нічний напад на депутата з СН на Сумщині, реформа має голосуватися цього тижня. В іншому разі до січня такі випадки стануть нормою. І депутатів просто фізично залякають. Це унеможливлює прийняття не тільки земельної, а і будь-якої реформи, яка міняє існуючий стан речей.

Читайте також:

• Між екс-директором “Запоріжсталі” та запорізьким губернатором існує “договірняк”, – депутат Запорізької міськради

• Рада продовжила до 2021 року закон про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі

• Префекти замість держадміністрацій: Зеленський запропонував зміни до Конституції щодо територіального устрою