Змусити комунальників розкрити інформацію може суд та увага ЗМІ – харківські антикорупціонери

Поділитися:

22 червня у Запоріжжі представники ГО «Харківський антикорупційний центр» на тренінгу розповіли про те, як отримати доступ до інформації комунальних підприємств та як змусити їх публікувати інформацію передбачену законом.

Про це повідомляє «Гетьман».

За словами юриста Володимира Рисенка, приклад неефективного використання бюджетних коштів є харківський парк Горького. Там, серед іншого, збудували туалет по ціні елітної квартири – за 7 бюджетних мільйонів гривень.

У «Харківському антикорупційному центрі» зазначають, що для того, аби довести факт корупції необхідно назвати конкретні дані: де, хто, коли, стільки та як. Однак, для отримання цих даних є не так багато інструментів.

Комунальники професійно морозяться на запити і треба йти у суд. Це система електронних закупівель «Прозоро», реєстри та відкриті данні. Однак певні види інформації розпорядники повинні публікувати відповідно до закону.

Так, частина 8 статті 78 зобов’язує комунальні підприємства публікувати певні данні: квартальна та річна фінансова звітність, аудиторські висновки, статут з усіма змінами, річні звіти керівника та фінансові винагороди, рішення управління щодо підприємства, інформація про договори де бере участь підприємство та про операції з державним чи місцевим бюджетом.

Однак, антикорупціонери зазначають, що 90% КП ці положення не виконують і змусити їх до публікації даних можна через суд та уваги з боку громадськості та ЗМІ.

«Харківський антикорупційний центр» подавати судові позови до 4 харківських комунальників і змусив опублікувати передбачену законом інформацію. Після ряду програшів Харківська міська рада унормувала порядок публікації даних.

Читайте також: 

• У Запорізькій області судять чиновника, який розтратив 4 мільйони призначені на ремонт школи

• У Запорізькій області екс-чиновника можуть засудити до 8 років за незаконні операції із землею

• Прокуратура через суд хоче повернути до комунальної власності землі на 6,7 мільйонів гривень