У телеграмі знову з’явився бот, який продає персональні дані українців. Розповідаємо, що про нього відомо

Поділитися:

У телеграмі запрацював чат-бот, який за гроші пропонує знайти персональну інформацію про українців. Зокрема бот повідомляє, що у його базі “4,5 мільярдів логінів та паролів”. На продаж даних відреагував міністр Цифрової трансформації Михайло Федоров, за його словами бот використовує старі бази даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Зокрема, мова йде про базу даних Приватбанку. “Гетьман” розповідає, що відомо по бот та ситуацію довкола нього.

ДОПОВНЕНО: станом на 13 травня чат-бот перестав працювати.

Бот пропонує пошук інформації про людей за гроші: 10 запитів можна купити за 50 гривень, 200 запитів – 200 гривень, також є “спец.тариф” – за 500 гривень можна відправити 2 тисячі запитів.

Пошук бот пропонує здійснювати, серед іншого за номером авто, email та ІНН. Також зазначається, що у результатах пошуку будуть показані паролі. У повідомленні вказують, що зараз у “базі” 327 мільйонів записів та 4,5 мільярдів логінів та паролів.

Також у чат-бота є “реферальна” програма – за людей, які куплять “пакет послуг” обіцяють виплати від 5% до 15%, в залежності від “рівня” “партнера”.

Також “користувачам” можна відправити 5 демо-запитів, інформація у них частково прихована.

“Інформаційний” канал чат-бота

У бота також працює “інформаційний” канал у телеграмі. Там розробники “хизуються” черговими базами даних, з яких отримують інформацію. Створили канал 29 березня. Перший запис датується 31 березня. У ньому, серед іншого, автори каналу називають себе “проектом військово-санітарно-космічних військ УСМБВЖ”.

Крім постингу новин про бази, додані у чат-бот, його розробники намагаються пояснювати що, “насправді”, не продають особисту інформацію. За їх словами, вони просто зібрали в одному місці усі дані з відкритих джерел.

Реакція міністра цифрової трансформації

На появу чат-бота відреагував Михайло Федоров, у своєму фейсбуці та телеграмі він спростував “фейк”, що, начебто, бот торгує інформацією з баз “Дії”. Крім того, міністр зазначів, що СБУ почала перевіряти бот та інформацію у ньому.

Вчора в телеграм запрацював бот, який використовую великі обсяги персональних даних. Одразу активно почали розповсюджуватися ФЕЙКИ, що ця інформація пов’язана з роботою застосунку Дія. Це неможливо навіть теоретично, – пише міністр.

Федоров зазначає, що використання інформації з Дії неможливе, бо:

По-перше і “головне”, Дія не має бази даних і не накопичує таку інформацію.

По-друге, кількість інформації, яка доступна у зазначеному боті набагато, в десятки, а то й сотні разів, перебільшує ту, з якою працює Дія.

По-третє, попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Зокрема, мова йде про базу даних Приватбанку, а також інших приватних (не державних) баз даних. Наприклад, в боті доступні паролі від Вконтакте, Linkedin.

Читайте також:

• 29% підприємців у Запорізькій області вважають, що не зможуть повністю відновитися після карантину — опитування про вплив коронавірусу на бізнес

• Monobank запускає “Банку” – опцію для накопичення грошей (як “Скарбничка” Привату, але з розширеними можливостями)

• Україна серед 10 головних країн-“піратів” світу: біда із захистом авторських прав