Телеграм-бот UA Baza, який продавав особисті дані українців, перестав працювати, а його канал у телеграмі змінив назву та видалив аватарку. Зазначалося, що у “базі” бота було 327 мільйонів записів та 4,5 мільярди логінів та паролів. У витоку інформації підозрювали сервіс “Дія”, але МВС спростувало цю інформацію.
У поліції повідомили, що через бот продавали дані зібрані з різних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку «Дія».
Бот пропонував пошук інформації про людей за гроші: 10 запитів можна купити за 50 гривень, 200 запитів – 200 гривень, також є “спец.тариф” – за 500 гривень можна відправити 2 тисячі запитів. Пошук бот пропонував здійснювати, серед іншого за номером авто, email та ІНН.
Також зазначалося, що у результатах пошуку будуть показані паролі. У повідомленні вказують, що зараз у “базі” 327 мільйонів записів та 4,5 мільярди логінів та паролів.
Ще 12 травня, коли на злив даних звернули увагу у Мінцифри, а згодом у МВС, бот перестав відповідати на запити, з’явилося повідомлення що він перевантажений. Уже 13 травня чат-бот UA Baza позначався видаленим.
Водночас, інформаційний телеграм-канал бота продовжує працювати, але він “замаскувався”. Канал змінив назву на “Новости” та видалив зображення профілю. Зараз на каналі 9,2 тисячі підписників.
Читайте також:
• В Україні, на відміну від світу, не впали обсяги торгів криптовалютами – CEO біржі Kuna
• Цифрова безпека бізнесу: як підприємцям захиститися від кібератак та витоків даних
• Укрпошта і Нова пошта говорять, що не можуть обслуговувати клієнтів за паспортами в смартфоні