В Запоріжжі міський голова змінив хід сесії міськради, щоб не дати депутату висловитися про екологію

Поділитися:

На сесії Запорізької міської ради 27 травня, за ініціативи депутата з групи мера Володимира Буряка, скасували час для виступів. Через це виникла перепалка між міським головою та депутатом від “Батьківщини” Віталієм Рябцевим. Останній, на знак протесту, покинув сесійну залу, бо не зміг висловити вимогу про фінансування мобільної еколаборатої та вимагати звіту міської влади про виявлення порушень у екологічній сфері.

Депутат міськради Михайло Прасол (входить до об’єднання міського голови Володимира Буряка “Єднання”) запропонував скасувати “30-хвилинку” – традиційний час для всіх депутатів на заяви та пропозиції перед початком голосування.

Водночас депутат міськради від “Батьківщини” Віталій Рябцев зауважив, що таке рішення недоцільне.

По-перше, виступити – це право кожного депутата. Якщо Прасол не хоче виступати він може не виступати, – сказав Рябцев.

Пропозицію відмовитися від виступів поставили на голосування її підтримали 34 голосами. Віталій Рябцев це розцінив як порушення його права як депутата на виступ.

Віталій Рябцев передав Буряку своє звернення про те, що місто не виділяє кошти на фінансування мобільної еколабораторії та покинув сесійну залу.

Згодом у своєму телеграм-каналі Рябцев пояснив свій вчинок:

Я покинув сесію міської ради в знак протесту проти порушення моїх прав як депутата висловлювати своє думки і подавати свої пропозиції в 30 хвилинці сесії. Буряк і компанія знаючи про те що мною підготовлено вимога про фінансування мобільної лабораторії, а також вимоги звіту про заходи вжиті мером міста за виявленими порушеннями в сфері екології, по пропозиції своїх ручних депутатів просто її скасували, написав він.

Читайте також:

• Черняк планує лишити в Україні тільки 10% свого бізнесу: хоче “розвиватися у більш благополучних юрисдикціях”

• Депутатську групу “Ветеранів АТО” у Запорізькій міськраді офіційно покинули ще два депутати

• Запорізькі нардепи-мажоритарники: як ходять на засідання Ради та в комітети, скільки поправок до законів пропонували (бонус – посилання на декларації)