Спалах коронавірусу у Запоріжжі міг статися, бо міський департамент охорони здоров’я не виконав наказ обласного департаменту та лабораторного центру

Поділитися:

Спалах коронавірусу у запорізькому гуртожатку міг статися, бо міський департамент охорони здоров’я “проігнорував” постанову обласного департаменту охорони здоров’я та обласного лабораторного центру про обов’язкове тестування пацієнтів з ГРВІ на коронавірус. Про необхідність тестування не повідомили сімейних лікарів.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав депутат Запорізької міської ради від “Батьківщини” Віталій Рябцев.

За словами депутата до нього звернулися сімейні лікарі з наступною інформацією:

10 квітня вийшов спільний наказ № 341/55 обласного департаменту охорони здоров’я та обласного лабораторного центру. Пункт 13 звучить «Забезпечити обов’язковий забір біологічного матеріалу у пацієнтів з Гострою респіраторною вірусною інфекцією …». Міський департамент охорони здоров’я отримавши даний наказ (зверніть увагу на вхідний штамп на документі) благополучно про нього забув. Фактично не довівши його сімейним лікарям, – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, “нульовий пацієнт”, медсестра з 5-го пологового будинку вважає себе хворою з 13 квітня. 15 квітня звернулася до чергового лікаря, який встановив діагноз ГРВІ. Далі згідно наказу хвору мали протестувати, але цього не сталося, бо сімейний лікар не знав про наказ.

Тільки 21 квітня вже третій лікар провів рентген і діагностував у хворої пневмонію. Відразу ж було проведено експрес тест на COVID-19, результат якого був негативний, а 22 квітня ПЛР-тест показав возитивний результат.

“В результаті півтора десятка хворих. Мешканці гуртожитку знаходяться в ізоляції. Міська влада їм знову нічим не допомагає. Як пишуть ЗМІ навіть продукти харчування їм доставляють волонтери. Всього це можна було б уникнути, якби міський департамент здоров’я не проявив би службової халатності. Просто виконав би свої обов’язки”, – пише Рябцев.

Читайте також:

• «Моторні» YABLOKi. Як власник YABLOKi та Jobs Cafe «увійшов» до штаб-квартири прихованої імперії «Мотор Січі»

• Регіональним аеропортам прогнозують зниження інтересу від потенційних інвесторів

• Уряд дозволить працювати 281 пробовольчому риноку в Україні