Запорізький аеропорт не зміг стягнути з фірми, яка будує термінал, 800 тисяч за невикористані матеріали при попередніх ремонтах

Поділитися:

Господарський суд міста Києва рішенням від 30 вересня відмовив КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” у стягнення 750 тис. грн з ТОВ “Альтіс-Констракшн” за невикористані алмазні диски при ремонті смуги.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з  матеріалами справи, КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” наприкінці 2016 року замовив ТОВ “Альтіс-Констракшн” капітальний ремонт злітно-посадкової смуги вартістю 3,45 млн грн зі строком виконання робіт до квітня 2017 року.

Згодом комунальники перерахували фірмі аванс, з якого на 750 тис. грн фірма купила десять алмазних дисків АВТ26 і передала їх КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” у власність. Надалі ж для виконання робіт комунальники знов віддалі ці алмазні диски фірмі.

Однак за підписаним актом виконаних робіт, фірма цих дисків не використовувала, тому у неї виник відповідний борг перед КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”, а також штрафні санкції за його вчасне неповернення.

Задля стягнення 843 тис. грн представники КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” звернулися до суду.

Втім, суд у задоволенні цього позову відмовив. Вказувалося, що, відповідно до видаткової накладної, ТОВ “Альтіс-Констракшн” вказані диски придбало та передало у власність комунальників. Таким чином вказаною накладною підтверджується освоєння грошей з боку ТОВ “Альтіс-Констракшн”, а відтак у фірми не можуть виникнути грошові зобов’язання перед КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” . Водночас, у разі доведення комунальниками невикористання фірмою таких дисків, у неї може з’явитися обов’язок повернення їх у натурі. Але це не входить до предмету доказування у цій справі. Крім того, представники КП у судовому засіданні не змогли однозначно відповісти на якій підставі з фірми мають стягнути кошти: один представник вказував, що через невикористання дисків, а другий – з підстав невиконання робіт. Окрім цього, “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” надсилав підряднику претензію про необхідність сплати грошей, однак не вказував у ній про відмову від договору. Тому немає підстав вважати, що відносини між сторонами припинились з виникненням грошового зобов’язання у  ТОВ “Альтіс-Констракшн”. Якщо ж замовник не відмовляється від договору, він зобов’язаний прийняти роботи.

ТОВ “Альтіс-констракшн” входить до групи компаній Олександра Глімбовського – тестя колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Читайте також:

• Запорізька міськрада без конкурсу передала 27 гектарів під СЕС

• SkyUp у 2020 може запустити нові міжнародні рейси із Запоріжжя

• Фірма з орбіти депутата Запорізької міськради зробить капітальний ремонт у мелітопольській музичній школі