Аваков лишився через рішення Зеленського, а фахівці не йдуть в Уряд бо малі зарплати – Гончарук

Поділитися:

Аваков лишився в Уряді, бо безпековий блок був зоною відповідальності президента і він досі вважає очільника МВС ефективним міністром. Знайти нових людей на керівні посади складно, бо з державою конкурують олігархи, які, зокрема, можуть платити своїм співробітникам значно більші гроші.

Про це колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів у ефірі “Радіо НВ”

Що з Аваковим

Безпековий блок був зоною відповідальності президента, домовилися, що дослухаюся до його поради – так Арсен Борисович з’явився в Уряді. Проблем у роботі з ним не виникало, була конструктивна робоча співпраця, – говорить Гончарук.

Та, додає, що по низці питань у них з Аваковим були дещо різні позиції. За словами колишнього прем’єра він знає, що “і тоді, і зараз” багато людей вважають, що Авакова не має бути в Уряді, але остаточне рішення має ухвалити президент.

Президент досі вважає, що Арсен Борисович ефективний міністр та сказав, що є справа Шеремета, яка буде для нього маркером. Десь у цій площині будуватимуться перипетії довкола особистості Арсена Борисовича, – зазначає колишній урядовець.

Чому мало людей “поспішають” на високі посади?

За словами Гончарука, олігархи звикли конкурувати з державою. Вони можуть вкладати мільйони доларів у фахівців та аналітичні центри і їм вигідно щоб Уряд був слабким, щоб міністри отримували копійки. 

Уявіть, що у вас є фінансово-промислова група, яка може платити фахівцям 10-20 тисяч доларів. У той же час міністри, які кожного дня оперують мільярдами гривень отримують неконкурентні зарплати. У мене, до прикладу, “гола” ставка міністра була 16 тисяч гривень. Це нормально? – обурився Олексій Гончарук

Однак, за словами Гончарука, питання навіть не в грошах, а у тому, що за “копійки вимотають мозок”, а у “пресі” напишуть що ти “мультимільйонер”. Водночас Гончарук зауважує, що у нього у Кабміні середня заробітна плата була 59 тисяч гривень та додає, що “якщо держава не платить своїм чиновника то їм платить хтось інший”.

Читайте також:

• Серед прихильників Зеленського третина шкодувала про розпад СРСР. У Порошенка таких 3,8%, а у Бойка 81,5%

• Шерифи, “квоти на гидоту” та прибрати “губернаторі”: схоже, один з лідерів “партії Мерів” показав з чим політсила йтиме на вибори

• “Недоторканний”: Зеленського не змогли оштрафувати за каву в кав’ярні