Депутати з партії мера Запоріжжя хотіли взяти на поруки колегу, спійманого на хабарі

Поділитися:

Депутата Запорізької міськради Олександра Тищенка, якого на початку червня затримали при отриманні хабара за відведення земельної ділянки, хотіли взяти на поруки двоє інших депутатів Генадій Старцев та Олена Сідельнікова. Вони входять до політичного проекту міського голови Запоріжжя Володимира Буряка “Єднання”, а Тищенка називали одним з найнаближеніших до очільника міста. 

Про спробу депутатів взяти затриманого на хабарі Тищенка на поруки повідомляє видання “Гвозді”.

Олександр Тищенко входив до комісії з земельних питань. 2 червня 2020 року його затримала СБУ з при отриманні отримання другої частини хабара в розмірі 243 тисяч гривень, тобто близько 9 тисяч доларів. Всього Тищенку інкримінують хабар у 12 тисяч доларів. Слідство вважає, що Депутат вимагав гроші за отримання позитивного висновку земельної комісії та допомогу у виділенні земельної ділянки на території міста.

Взяти на поруки свого колегу депутати спробували на засіданні суду у Мелітополі, де Олександру Тищенку обирали запобіжний захід.

Журналісти звернулися до депутатів з проханням прокоментувати їх рішення взяти затриманого на поруки. Олена Сідельнікова, спілкуючись з журналістами, не стала заперечувати що хотіла взяти Тищенка на поруки, але коментувати свою позицію не захотіла.

Водночас Генадій Старцев, розповів, що вирішив поручитися за колегу, бо вважає його порядною людиною, а ситуацію з грошима підставою. Мовляв Тищенко останній великий запорізький керівник на “Запоріжсталі” і “комусь треба його посунути”.

На думку Старцева, затриманй депутат був достатньо розумним, щоб не їхати про хабар самостійно, навіть якщо й вирішив взяти гроші, а саму земельну ділянку, за яку начебто й передбачалася незаконна винагорода, за суму хабаря (близько 12 тисяч доларів прим. ред.) можна було просто купити.

До нього (Тищенко) в машину сіла людина і поставив свою сумку на заднє сидіння. І тут же підлітають «маски-шоу» і просто вилучають цю сумку, в якій лежать гроші. На цій сумці немає ні відбитків пана Тищенка, він її не відкривав. Немає оперативного відео, що він її взагалі в руки брав, – цитують Старцева “Гвозді”.

Ще одним аргументом на користь невинуватості Тищенка Генадій Старцев вважає відсутність претензій силовиків до голови земельної комісії у Запорізькій міській раді Ігора Чумаченка. Депутат вважає, що будь-які, навіть протиправні, операції з земельними ділянками не могли пройти повз голову профільної комісії і Чумаченку у такому разі теж мали б висунути звинувачення.

Читайте також:

• У Авакова хочуть більші штрафи за образу поліцейських та “реальні терміни” за газові балончики

• Один з керівників “Слуги народу” визнав, що відео про “корабельну сосну” справжнє та вибачився перед усіма – раніше він заявляв про монтаж (відео)

• “Через 1-2 роки у Запоріжжі може повторитися ситуація Львова”, – депутат міськради про недопуск екоінспекції на звалище