Команда мера Запоріжжя ставить на технологію “Голосуй за переможця”, тому повідомляє про нереальні його рейтинги, – політолог

Поділитися:

Запорізький політичний експерт Володимир Певченко проаналізував передвиборчі технології команди мера міста Володимира Буряка, об’єднаної під партійним брендом “Єднання”.

“Є стара-добра політтехнологія – “Голосуй за переможця”. Полягає вона в тому, щоб завдяки фейкових даних соцопитувань… сформувати у виборця думку, що певний кандидат чи партія вже перемогли, а саме голосування формальність, – пише політолог. – Гра тут йде на примітивному, проте реальному стадному інстинкті, або відчутті колективізму, якщо хочете… “Більшість не може помилятися. Не треба вирізнятися серед натовпу”. Приблизно до таких установок апелює ця технологія… Так обробляють не лише виборців, але спонсорів та лідерів громадської думки. Всі ж хочуть бути разом з переможцями”.

На думку політолога, саме таку технологію взяла на озброєння команда мера Запоріжжя Володимира Буряка: “Звідси абсолютно не реалістичні дані про більш ніж 50% підтримки та перемогу вже в першому турі. Буряк з командою розуміють, що другий тур буде та бояться його. У другому турі голосування протестне. І з антирейтингом у Буряка все більш ніж погано. Тому цілком може скластися ситуація, коли у другому турі він буде битий будь-яким опонентом, незалежно від прізвища та партійної приналежності”.

Володимир Певченко також висловив припущення, що “роздуті” рейтинги можуть використовуватися для “продажу” місць в прохідному списку політичної сили.

Читайте також:

Головний опонент мера Запоріжжя Володимира Буряка – Віталій Рябцев – повідомив про участь у мерських виборах

Щонайменше півтисячі запорізьких бюджетників “мобілізували” для “добровільно-примусового” підписання петиції на захист мера Буряка від президента Зеленського

Колишній запорізький нардеп порівняв Буряка із Сіном формату 2014-2015 років