ДТЕК зупинив усі 10 шахт найбільшого вугледобувного підприємства України

Поділитися:

20 квітня припинили роботу всі 10 шахт, центральна збагачувальна фабрика та допоміжні підприємства «Павлоградвугілля». Прибуткові шахти переведені в стан коми – їхня робота підтримуватиметься на рівні життєзабезпечення.

ПРо це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці у фейсбуці.

Зупинка пов’язана не з пандемією. Українське вугілля стало непотрібне на українських ТЕС, теплоцентралях – бо зацікавлені особи пів року заміняють його російським. Від таких антиукраїнських дій постраждають бюджети не лише Тернівки, Павлограда, Першотравенська, – йдеться у повідомленні.

За словами Волинця Без левової долі надходжень залишаться Павлоградський, Юрківський, Петропавлівський райони, шахтарі Донеччини, які їздять працювати на вугледобувні підприємства. “Додамо до цього переліку вже зупинені підприємства Добропілля, Вугледара, Мирнограда, Червонограда, Первомайська, Лисичанська, Волині – і отримаємо колапс на рівні всієї держави. Реакція нового уряду? Її немає”, – пише голова Незалежної профспілки гірників.

Що було раніше:

Група “ДТЕК” олігарха Рината Ахметова, з 20 квітня виводить найбільше вугледобувне підприємство країни “Павлоградвугілля” у простій. Це зроблять щоб зекономити на логістиці та інших витратах для забезпечення виплати хоча б частини заробітної плати працівникам. 

Кабінет міністрів України переніс дату запровадження нових мит на імпорт російського вугілля у розмірі 65% з 15 квітня на 1 травня.

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський у коментарі “Гетьману” зазначив, що 65-відсоткове мито на імпорт вугілля, яким Україна здатна самотужки забезпечити свій ринок – правильний, але недостатній крок. Для повноцінного захисту вугільної галузі варто було б фінансувати модернізацію шахт та повністю заборонити імпорт вугілля, якого вдосталь в країні.

Читайте також:

• ДТЕК планує запустити на базі Запорізької ТЕС пілотний проект з накопичення електроенергії

• Колишній менеджмент здійснив рейдерське захоплення державного стратегічного підприємства – Фонд держмайна

• Рада ухвалила зміни до регламенту щоб швидже розглянути “антиколомойський” закон