Гончаруку не сподобалася ідея ЗТМК про унікальні умови купівлі електроенергії

Поділитися:

Запорізький титано-магнієвий комбінат хотів отримати унікальні умови купівлі електроенергії – підприємство планувало отримувати її напряму з атомної станції, в обхід ринку. Такий варіант прем’єр-мініст України вважає недоцільним бо, на його думку, всі мають працювати в однакових ринкових умовах.

Про це стало відомо під час зустрічі прем’єра із бізнесом у Запоріжжі 7 листопада, повідомляє “Гетьман”.

За словами представника підприємства, через високу ціну на електроенергію за у 2018 році ЗТМК отримав 700 мільйонів збитків, у 2019 уже накопичив 400 мільйонів збитків. Крім того, завод має мільярдний борг перед “Запоріжжяобленерго”. 

Через ціну на електроенергію, підприємство обмежене в ресурсах та не може вийти на беззбиткове виробництво. Ми домовилися про мирову із “Запоріжжяобленерго”, але документ не вдалося підписати бо немає згоди від Фонду держмайна – 51% акцій ЗТМК володіє держава, – зазначив представник заводу.

Та додав, що за умови мирової з обленерго за 3-4 місяці підприємство може стати беззбитковим. Для цього ЗТМК, серед іншого, хоче отримати дозвіл на купівлю електроенергії напряму у атомної електростанції, в обхід ринку.

Однак, прем’єр відкинув такий варіант, оскільк, на його думку, усі мають працювати у однакових ринкових умова.

Зараз ринок не ідеальний, усі хочу купувати у атомних. Якщо ми даємо вам такий контракт, то піднімаємо вартість електроенергії для населення. Поступово приходимо до ринку – за товар треба платити стільки скільки він коштує, якщо платити можливості немає, то треба допомога держави, – сказав Олексій Гончарук.

За його словами, якщо одне підприємство отримає унікальні умови то потім цей процес зупинити не вдасться.

Читайте також:

• Антикорупційний суд призначив засідання за скаргою на вирок директору ЗТМК

• Історія ЗТМК: як Фірташ приватизував, САП повертала, обленерго страждав, а суд денаціоналізував

• Україна візьме 450 мільйонів євро на дороги у Європейського інвестиційного банку