“Інфляція 11% і курс 30, бо такі параметри закладені в держбюджет”, – Голова НБУ пояснич, чому пішов у відставку (звільнення підтримала Рада)

Поділитися:

Верховна Рада схвалила звільнення голови Національного банку Якова Смолія за власним бажанням через “політичний тиск”. За відповідне рішення проголосували 286 депутатів крім того, у парламенті Смолій пояснив, хто чинив на нього “політичний тиск”.Про це пише “Економічна правда”.

Протягом останнього року біля НБУ проплачені мітинги, на яких виступають сидячі тут народні депутати, місяць блокування мого будинку і будинків заступників.

….Інформаційні атаки побудовані на маніпуляції та брехні.

…Використання Ради НБУ для створення корпоративного конфлікту всередині інституції. Все це елементи одного ланцюга, – пояснює Смолій.

Також він поправив нардепа, яка заявила у промові про тиск з боку Офісу президента.

Я такого (про тиск з боку президента – ЕП) в своєму виступі не говорив, однак я зазначав, що на всіх нарадах де були присутні президент, нардепи або прем’єр до НБУ звучали заклики залити економіку грішми, відмінити принципи регулювання банківської системи , встановити курс , щоб експортерам було краще.

Поставити інфляцію 11% і курс 30, бо такі параметри закладені в держбюджет. Ці гасла заставили мене прийняти це рішення, – резюмує Смолій.

Читайте також:

• У Києві близько тисячі осіб вимагали законодавчої заборони на «антиукраїнські ворожі організації» – «Партію Шарія» та ОПЗЖ

• Єрмак розповів, що в Україні з’явиться покарання за публікацію таємних розмов чиновників

• Прем’єр Шмигаль вважає, що тема відставки Авакова себе вичерпала, а поліція та міліція – абсолютно різні