Колишній міністр економіки: через обмеження для юросіб закон про землю повторить ваучерну приватизацію

Поділитися:

Прийняття у другому читанні закону про земельну реформу, яка передбачає відкриття ринку земі – це “історична подія і велика перемога прогресивних сил в Україні”, але обмеження, зокрема, для юридичних осіб, для роблять його обрізаним і неефективним.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

В той же час, обмеження які залишаються на ринку землі, роблять його обрізаним і неефективним. Перші три роки юридичні особи – компанії – не зможуть купувати землю. Але економіка побудована на компаніях.

Компанії більш ефективні. Найбільша інновація в економіці за історію людства, після винаходу торгівлі і грошей, – це компанії. Компанії дозволяють людям об’єднувати фінансові, інтелектуальні та технологічні ресурси і разом створювати більше доданої вартості. Виключення компаній з ринку землі – це удар по розвитку галузі, – пише колишній міністр.

За словами Милованова, люди, які “звикли до сірих схем і мають вільну готівку”, зможуть скористатись новим ринком землі для накопичення великих обсягів землі. “Так само як в 1990 певні групи людей захопили підприємства через ваучери, скупаючи їх за безцінь та використовуючи підставних осіб. Цього разу, землю можуть скупити через десятки чи сотні підставних осіб, кожна з яких придбає по 100 га”, – йдеться у повідомленні

Крім того, Тимофій Милованов зазначає, що такі схеми продовжать процес концентрації контролю над землею в Україні, а тому не будуть використовуватись чесним бізнесом, на ринку буде обмежена конкуренція. Через це, мовляв, сьогоднішні власники землі не отримають справедливу ціну і будуть знов обмануті, а громади отримають менше податків. Це несправедливо – резюмує колишній міністр.

Читайте також:

• У АМКУ вважають що ціни на бензин можна знизити на 3-5 гривень: обговорять це з керівниками АЗС

• Як депутати проголосували за земельну реформу та ринок землі (інфографіка)

• ДБР порушило 4 справи проти нардепа, який злив відео, де брат Єрмака “торгує” державними посадами