Колишній міністр: роздати бізнесу та людям “400 мільярдів” – погана ідея, яка не матиме позитивного результату

Поділитися:

Міністр Економіки з Уряду Гончарука Тимофій Милованов вважає, що робоча група з розвитку та відновлення економіки, засідання якої відбулося 9 червня, не пропонує нових ідей немає. А рішення “взяти 400 мільярдів та роздати бізнесу та людям, побудувати інфраструктуру” не призведе ні до чого крім емісії на 400 мільярдів та “спалення” резервів НБУ.

Як пропонують виводити економіку з кризи:

9 червня, відбулось перше засідання робочої групи з напрацювання заходів щодо економічного розвитку України, створеної при Комітеті з питань економічного розвитку. Голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету з питань економічного розвиткуЛюдмила Буймістер озвучила заходи вжиті Урядом з метою протидії кризи і зазначила, що вони або недостатн.

Виходячи із світового досвіду антикризових заходів, направлених здебільшого на підтримку попиту і створення нових робочих місць, народний депутат поінформувала про заходи, які пропонуються для України.

Так, концепція пропонує змістити акцент з накопичення коштів у резерві, як це було протягом останніх 30-ти років, на підтримку реального сектору економіки.

Ми підрахували, що сьогодні макроекономічні показники дозволяють нам зробити емісію до 10% від ВВП країни, а це близько 300 мільярдів гривень», – сказала голова підкомітету. За її словами, ці кошт – по 100 мільярдів гривень – пропонується направити на три великі програми:

– фінансова підтримка громадян України з метою стимулювання попиту на продовольчі товари шляхом запровадження тимчасового універсального базового доходу у розмірі 3000 гривень на кожну особу на період виходу з карантину та економічної кризи;

– підтримка роздрібних торгових мереж, малого та середнього бізнесу шляхом видачі безкоштовних і безумовних кредитів не виплату зарплат та збереження робочих місць;

– інвестиції у будівництво інфраструктури та відновлення галузі електроенергетики.

Однак на думку Колишнього міністра такий підхід є не ефективним:

Подивився чергове засідання чергової політичної робочої групи з чергового розвитку та відновлення економіки. Нових ідей немає. Є ідея взяти 400 млрд та роздати бізнесу та людям, побудувати інфраструктуру. Яким саме людям, якому саме бізнесу, яку саме інфраструктуру? За якими конкретно критеріями? Відповіді немає, – пише колишній міністр.

За його словами, гроші сьогодні людям і так роздають: “називається пенсії, субсидії, виплати по безробіттю”. Милованов вважає, що учасники групи по суті пропонують підняти пенсії та виплати по безробіттю та ще й почати платити тим, хто зараз має роботу.

Стара ідея і нефективна. Пенсії і виплати і так давно б підняли, якби могли. Кожен політик про це мріє. Так само і з інфраструктурою. Кажуть “давайте будувати,” але вже ж іде велике будівництво. Більше будувати? Що саме? Насправді, все що пропонується – це зробити емісію на 400 млрд. Інших ідей немає. Нормальною мовою – це пропозиція спалити резерви НБУ, – резюмує він.

Читайте також:

• Саакашвілі вважає, що Україна могла б наздогнати Польщу тільки за 25 років

• ДБР зробило відео про вручення підозри Порошенку та використало там кадри з “ЧистоNews”, виробництва “95 Кварталу”

• Зеленський може призначити РНБО і комітет з розвідки заступником міністра закордонних часів Януковича